7. 10. 2021

Premiéra Votíkové za PSG se vydařila, v LM vychytala čisté konto

Barbora Votíková se dočkala premiéry v dresu Paris Saint-Germain, kam přestoupila na konci srpna. Ve středečním utkání Ligy mistryň vychytala nulu a pomohla týmu k výhře proti islandskému Breidabliku 2:0.

Česká reprezentační jednička má v týmu velkou konkurenci, na první šanci mezi tyčemi si tak musela počkat až do středečního duelu LM na Islandu. „Už jsem měla mít svůj první start odbytý v zápase naší francouzské ligy, ale utkání nám kvůli povodni na hřišti zrušili. Měla to pro mě být příprava na Ligu mistryň, protože mi trenér minulý týden naznačoval, že by chtěl, abych chytala právě já. Takto jsem naskočila přímo rovnou do tohoto zápasu, který nebyl jednoduchý, ale užila jsem si ho,“ prozradila.

Nervozita před premiérou ji však nesvazovala. „Nervózní jsem nebyla, byla jsem nachystaná. Cítím se dobře, v tréninku se mi daří, takže nějaká velká nervozita nezasáhla,“ pokračovala. PSG na úvod základní skupiny zvítězilo na půdě islandského Breidabliku 2:0 a česká brankářka měla na výsledku velkou zásluhu. „Zápas se mi povedl dobře, když jsme hořely, tak jsem holky podržela. Je to pro mě důležitý krok do dalších zápasů, budování mého herního sebevědomí a trenéři mě po utkání poplácali po zádech,“ popsala.

Věří, že na další šanci nebude čekat dlouho. „V následujících čtrnácti dnech odehrajeme čtyři zápasy a to nepočítám ten včerejší. Teď je kvůli skupinové fázi Ligy mistryň náročné období a sama jsem zvědavá, jak to trenér bude stavět. Ale jsem teď v dobré formě. Když jsem do PSG přišla, měla jsem čerstvě po prodělaném covidu, takže to na mě bylo znát. Teď už se cítím dobře a daří se mi. Jak jsem říkala, trenér naznačoval, že chce v bráně mě, tak uvidíme, jak se bude vše dařit,“ naznačila česká brankářka Barbora Votíková.


foto: psg.fr