29. 1. 2018

Příprava ženských týmů pokračuje

Prvoligové celky se chystají na start jarní části sezóny a mají za sebou další herní přípravu. Slavii se dařilo v Polsku, Sparťanky hrály halový turnaj v Německu, Slovácko prohrálo v Maďarsku, připravují se i další celky.

Slavia odehrála první přípravné utkání ve středu, kdy na domácí půdě jasně přehrála žáky ABC Braník 7:1, v neděli zamířil tým trenéra Medynského do Polska, kde si poradil s Medykem Konin 5:1. Své první dvě trefy si v sešívaném dresu připsala Islanďanka Jessen.

Sparťanky o víkend podruhé vyrazily do Německa na halový turnaj. V Postupimi začaly Pražanky skvěle, ale nakonec obsadily nepopulární bramborovou příčku. Nejlepší střelkyní a hráčkou turnaje byla vyhlášena Andrea Stašková.

Slovácko zamířilo do Maďarska, kde se třetí tým ligové tabulky utkal s Ferencvárosem Budapešť. Po bezbrankové první půli České fotbalistky na soupeře nestačily a inkasovaly sedm branek, jediný přesný zásah Slovácka si připsala Barnetová.

Slovan Liberec poměřil o víkendu síly s dorostem Chrastavy a i přes prohru 1:2 podal dobrý výkon. Severočešky nastoupily v oslabené sestavě, k utkání však hráčky přistoupily zodpovědně a odmakaly ho.

Dukla si k dalšímu přípravnému utkání narychlo pozvala chlapce U15 z Fotbalové akademie Alexe Zbura. Ženy se tentokrát brankově neprosadily, naopak soupeř mířil přesně pětkrát.

V prvnim přípravném zápase Hradec Králové zaznamenal těsnou prothru s U17 Červeného Kostelce, za Výchdočešky se trefila nová posila Bulavová, přesně také mířila Plzáková.

Foto: Małgorzata Fudali Hakman