1. 10. 2018

Přípravná utkání žen se Slovenskem

Reprezentace žen poměří dvakrát síly v přípravě se Slovenskem, v neděli proběhne i utkání internacionálek.

Ženská reprezentace se představí dvakrát na Moravě, v rámci přípravných duelů Češky poměří síly se Slovenskem. První utkání je na programu 4. října na Širůchu ve Starém Městě, odveta se pak odehraje v neděli 7.10. v Kroměříží. „Poslední kvalifikační utkání jsme odehráli v Čechách, a proto jsem rád, že se opět můžeme ukázat i na Moravě,“ těší se trenér českého týmu Karel Rada.

Češky ukončily kvalifikaci MS na třetím místě, soupeřkám patřilo páté místo ve skupině. „Slovensku kvalifikace výsledkově nevyšla, ale je to dobrý tým, řekl bych na naší úrovni. Většina hráček nastupuje v zahraničních klubech, nebude to jednoduchá zkouška, očekávám kvalitní test pro nás,“ uvedl k soupeřkám český trenér.

V přípravnách utkáních je opět čas na zkoušení a testování. „Je to opět prostor pro širší kádr, kde chceme dát prostor dalším hráčkám, které toho v kvalifikaci tolik neodehrály, aby se nám mohly ukázat v dobrém světle. Postupně nám začíná příprava na další kvalifikaci ME 2021, která startuje v příštím roce, teď v listopadu očekáváme los,“ dodal trenér Karel Rada.

Program české reprezentace:
4.10. 15:00 Česká republika - Slovensko (Staré Město)
7.10. 16:00 Česká republika - Slovensko (Kroměříž)

V neděli dopoledne, před odvetným duelem žen, proběhne v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa i utkání internacionálek Česko – Slovensko. Utkání se v Hulíně odehraje v charitativním duchu na podporu malé Evičky Eidernové, neteři bývalé hráčky Karoliny Lhotové.

Evička trpí Rettovým syndromem, více informací naleznete na http://www.rett-cz.com/rett-community/nase-slecny/evinka/. Podporu můžete vyjádřit svoji účastí na utkání nebo příspěvkem na číslo účtu: 670100-2214279448/6210.

Utkání internacionálek:
7.10. 10:00 Česká republika - Slovensko (Hulín)