27. 4. 2016

Proběhla funkční zátěžová diagnostika mladých reprezentantek

Na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v pražských Vokovicích čekala v těchto dnech na mladé reprezentantky funkční zátěžová diagnostika. V úterý prošly měřením dorostenky do 19 let, ve středu pak hráčky reprezentace do patnácti let. 

„Prohlídek se zúčastnilo celkem osmnáct dorostenek, převážně ročníku 1998. První testy na fakultě jsme absolvovali na začátku listopadu, kde hráčky dostaly doporučení co zlepšit a nyní uvidíme, zda se tomu tak stalo. Zavedení pravidelného testování vítám, odhalí nám další možnosti ke zlepšování hráček,“ konstatoval trenér českých dorostenek Petr Vlachovský.

Na úvod prošly dívky měřením výšky, váhy a krevního tlaku. Dále proběhla analýza tělesného složení, tedy zjednodušeně poměr tuků, svalů a vody v těle. Dívky čekalo také měření tělesné stability, jak na obou nohách zároveň, tak i samostatně na každé zvláště.

Proběhl také kineziologický rozbor a následně měření poměr kvadricepsu a hamstringu. Po testu odrazových předpokladů přišla hlavní část, běh na pásu. Při závěrečné části testu dochází při maximální zátěži k měření maximální tepové frekvence, plicní ventilace, aerobního a anaerobního prahu a VO2max.