5. 9. 2020

První derby ovládla Sparta

První derby sezony skončilo výhrou domácí Sparty, Dukla si odvezla tři body z Liberce a Pardubice zdolaly Plzeň.

V sobotu odpoledne se v rámci 3. kola 1. ligy žen odehrálo na Strahově první derby sezony, ve kterém se radovaly fotbalistky Sparty. Domácí hráčky byly od začátku lepším týmem a v úvodu těsně mimo střílela Bužková. Zanedlouho nebezpečně střílela Pochmanová, ale hostující brankářka Votíková držela čisté konto.

Sešívané počítaly před utkáním ztráty, nejvýrazněji chyběly kapitánka Bartovičová či reprezentantka Szewieczková. Do vedení se Sparta dostala v deváté minutě, když přesně mířila Lucie Martínková. Slavii se ovšem podařilo díky Kožárové rychle vyrovnat a po čtvrt hodině hry tak byl stav nerozhodný. A když před přestávkou nevyužila velkou příležitost letenská Ringelová, do šaten oba týmy odcházely za stavu 1:1.

I vstup do druhého poločasu měla lepší Sparta a vedení ji vrátila Pochmanová. Domácí fotbalistky nakonec rozhodly v závěrečné čtvrthodině, když navýšila vedení Pochmanová, následně se z trestného kopu trefila Lucie Martínková. Tři minuty před koncem navíc uviděla hostující Krejčiříková druhou žlutou kartu a musela předčasně opustit hřiště.

Závěr patřil ještě jednou Pochmanové, která v nastaveném čase svoji třetí trefou utkání uzavřela stav zápasu na 5:1 pro domácí Spartu. „Pro mě to bylo asi zatím nejlepší utkání za Spartu, všechny jsme to odmakaly na sto procent,“ řekla po utkání devatenáctiletá střelkyně hattricku. „Nebyly to nějaké rány, ale byla jsem na místě, kde jsme měla být a proměnila to. Hrajeme v jiném rozestavení a myslím si, že nám to prospělo a věřím, že nás to povede výš a výš,“ prozradila Pochmanová.

Utkání se hostům nehodnotilo dobře. „Soupeř zaslouženě vyhrál, výsledek to potvrdil. Začátek Sparta měla lepší, my jsme postupem času hru vyrovnali, pomohl nám gól. Rozhodl nepochopitelný nedůraz, máme s tím problémy a je jedno v jakém utkání, dnes se to jen potvrdilo,“ uvedl trenér Slavie Michal Kolomazník.

Spokojenější tak byl samozřejmě trenér domácích Martin Masaryk, který ve svém prvním derby dovedl tým k vysoké výhře. „Byl to velmi dobrý zápas. Nevěděl jsem, co od derby mohu očekávat, celý týden jsme se připravovali jako na každého jiného soupeře. Jsme velmi rádi za výsledek, od pondělí už však pokračujeme v další práci, stále jsme na začátku,“ uvedl slovenský trenér. „Když jsme dostali gól, trochu nás to zpomalilo v našem rozběhu. Děvčata to ale ustála, věřím jim každý den na tréninku a v každém zápase,“ dodal trenér letenských.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 5:1 (1:1)
54., 75. a 90.+2 Pochmanová, 9. a 78. Martínková L. – 15. Kožárová
ČK: 87. Krejčiříková (Slavia)

Již dopoledne hostil na Městském stadionu Slovan Liberec Duklu a Pražanky si ze severu Čech odvezly tři body za těsnou výhru 1:0, kterou zajistila přesnou trefou již v deváté minutě kapitánka Beránková.

FC Slovan Liberec – FK Dukla Praha 0:1 (0:1)
9. Beránková

Pardubice hostily na stadionu Pod Vinicí plzeňskou Viktorii a perníkářky slavily zisk tří bodů. Skóre otevřela Pavlasová a chvilku po přestávce přidala druhou branku Růžičková. Západočeškám se sice podařilo snížit díky Polcarové, ale po chvilce dala konečnou podobu výsledku Kabeláčová.

FK Pardubice – FC Viktoria Plzeň 3:1 (1:0)