5. 11. 2020

První výhra Kateřiny Svitkové v dresu West Hamu

Trojnásobná nejlepší fotbalistka roku Kateřina Svitková se ve středu večer dočkala první výhry v dresu West Hamu, když byla u vítězství v ligovém poháru nad Readingem 3:0.

Kateřina Svitková působí v anglickém klubu od léta, kam přestoupila ze Slavie, West Hamu se ovšem v nejvyšší soutěži zatím příliš nedaří, z pěti kol má na kontě jeden bod za remízu s Tottenhamem. O něco lepší je to v ligovém poháru, kde si kladivářky na pokutové kopy poradily s Brightonem a nyní porazily 3:0 Reading. „Toto utkání jsme musely za každou cenu vyhrát, abychom postoupily dále v poháru. To se nám podařilo. Všechny góly byly po hezkých akcích a celkově jsme zápas zvládly tak, jak jsme chtěly,“ komentovala pro fotbal.cz utkání česká záložnice.

Ta zažila v dresu West Hamu první výhru, v minulém měsíci ji trápilo zranění, které si přivodila v reprezentačním duelu v Polsku. Nyní nastoupila opět v základní sestavě a odehrála osmdesát minut. „Mám obrovskou radost, že jsem dnes zažila první výhru a jsem moc ráda, že hraji v základu. V neděli nás čeká ligové utkání v Birminghamu a tam musíme opět naplno bodovat,“ uvedla Svitková a nastínila další program.

foto: twitter.com/westhamwomen