13. 9. 2015

Rakovník zvítězil v Malešicích

V rámci třetího kola druhé ligy žen, která je od letošní sezóny nově celostátní a čítá osm účastníků, se v sobotu dopoledne utkaly celky domácích Malešic a Rakovníka.

Oba celky měly ve svých řadách několik hráček s ligovými a dokonce i reprezentačními zkušenostmi. Hned v první šanci se ocitla za domácí celek hrající Holečková, ale brankářku Horáčkovou nepřekonala.

Vzápětí však na druhé straně trestaly hostující hráčky chybu brankářky Krömerové, které odskočil míč při malé domu a Landesková otevřela skóre. V dalším průběhu prvního poločasu byla vidět velká převaha domácích Malešic, ale rakovnická obrana v čele s brankářkou Horáčkovou, která předváděla vynikající zákroky, odolávala i těm největším příležitostem.

I vstup do druhého dějství vyšel lépe Rakovníku, když hned po třech minutách zvýšila na 2:0 po rohovém kopu Bezchlebová. Obrana domácích nepůsobila příliš jistě a brankářka Krömrová hasila další problém při špatné komunikaci v zadních řadách Malešic.

Další rána přišla pro domácí v 57. minutě, když při zpracování odskočil Holinské míč na ruku a hosté kopali pokutový kop. Ten bezpečně proměnila Klára Dubcová a bylo to 0:3.

Malešice však neskládaly zbraně a vrhly všechny síly do útoku. Tam se přesunula z obrany i zkušená Kamila Veselá a právě ona byla u první branky domácích. Obešla brankářku a naservírovala přihrávku před branku na Holečkovou, která neměla problém rozvlnit síť.

Velký tlak domácích se stupňoval a další branka přišla osmnáct minut před koncem. Na rozdíl jediné branky snížila kapitánka Novotná. Vyrovnání bylo na spadnutí, hostující obrana se nejvíce zapotila v samotném závěru, když Malešice zahrávaly několik rohových kopů. Ale ani v největší šanci v nastaveném čase domácí hráčky již neuspěly, a tak si Rakovník z Prahy odváží všechny tři body.

AFK Slavia Malešice – FK Rakovník 2:3 (0:1)
Branky: 67. Holečková, 73. Novotná – 4. Landesková, 48. Bezchlebová, 57. Dubcová
ŽK: 65. Churanová (Rakovník)
Rozhodčí: Rodová – Slavík, Pytloun
Malešice: Krömrová – Novotná, Vajáková, Holinská (87. Kracmanová), Navrátilová, Toušová (46. Hromádková), Peroutková (68. Mernyová), Veselá, Lébrová, Lačná, Holečková
Rakovník: Horáčková – Fedorková, Novotná, Rubešová (88. Churanová A.), Bezchlebová, Andrová, Králíková, Dubcová, Vajcová, Landesková (46. Churanová L.), Šarlingová

AFK Slavia Malešice - FK Rakovník 2:3 (0:1), 3. kolo 2. ligy žen