12. 10. 2019

Remízová přestřelka Lokomotivy s Libercem

Šest branek viděli diváci v Brně, kde domácí fotbalistky vedly v poločase o tři branky, po změně stran však liberecký Slovan dokázal vyrovnat. Sparťanky vezou tři body z Plzně, Slavia vysoko porazila Duklu.

Brněnská Lokomotiva začala utkání proti Slovanu lépe a do vedení ji z pokutového kopu poslala Dianišková. Domácí kapitánka se o pár minut později radovala podruhé, když prostřelila z trestného kopu libereckou zeď a Brňanky vedly 2:0.

Ještě veseleji bylo v 19. minutě, když přesně zamířila Lišková a o tyčku zvýšila vedení domácích. Liberec se dostával do zakončení, ale šance Lokomotivy držela brankářka Horáčková, která v minulosti chytala za soupeřky.

Po změně stran již dokázaly liberecké hráčky své šance proměnit, nejdříve v 54. minutě snížila z dorážky Kantarská a následně z trestného kopu rozvlnila síť kapitánka Šušolová. Severočešky si vytvořily tlak a nakonec se jim podařilo vyrovnat, v samotném závěru se prosadila Moťovská a oba celky se tedy rozešly smírně 3:3.

„Vstup do utkání byl z naší strany povedený, škoda jen toho druhého poločasu a závěrečných standardních situací, které měl Liberec nebezpečné. Nedařila se nám kombinační hra a pozdě jsme dostupovaly hráčky, což byl problém hlavně uprostřed,“ hodnotila duel domácí kapitánka Dianišková.

Liberec si přijel pro tři body, nakonec si odváží alespoň jeden. „Tříbrankový rozdíl je složité v 1. lize dohánět, k otočení nám chyběla potřebná efektivita. Kdyby se hrálo trochu déle, jsem si jista, že to otočíme. Bylo to velmi složité a náročné utkání. Dostaly jsme dva góly ze standardních situací a dost nás to složilo. Brno se zatáhlo a hrálo v deseti ve vápně a pro nás bylo velmi náročné dostat se do zakončení. Snažily jsme se hrát dál svoji hru a po přestávce nám tam ty branky padly. Chtěly jsme tři body a máme jen jeden,“ uvedla kapitánka Severočešek Šušolová.

Lokomotiva Brno H.H. - FC Slovan Liberec 3:3 (3:0)
6. (pen.) a 13. Dianišková, 19. Lišková – 54. Kantarská, 58. Šušolová, 89. Moťovská

Sparta zajížděla po reprezentační přestávce do Plzně a odvezla si tři body ta výhru 5:0. Dvakrát se v prvním poločase prosadila Američanka Burkenroad, která se radovala i po změně stran. V závěru pak přidaly po jedné trefě Lucie Martínková s Cvrčkovou.

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:5 (0:2)
16., 44. a 72. Burkenroad, 87. Martínková L., 90. Cvrčková

Sobotní program uzavřelo malé pražské derby, ve kterém Slavia hostila Duklu. Domácí favoritky nenechaly nic náhodě a soupeře porazily vysoko 13:0, pět branek vstřelila Svitková, Divišová dala hattrick. Slavii se vydařila generálka na LM, ve středu v Edenu hostí od 18:30 hodin Arsenal.

SK Slavia Praha - FK Dukla Praha 13:0 (5:0)
13., 38., 46., 65. a 86. Svitková, 40., 59. a 76. Divišová, 29. Pincová, 43. Szewieczková, 63. Černá F., 71. Persson, 90. Kožárová.