24. 2. 2017

Šestnáctka podlehla domácímu Skotsku

Na závěr UEFA Development Tournamentu se česká reprezentace WU16 utkala v pátek s domácím Skotskem a mladé Češky soupeřkám podlehly 0:2.

Proti domácím se česká tým neprosadil, nastřelil pouze tyčku. „Bylo to utkání dvou různých poločasů. V prvním dějství jsme se přizpůsobili hře soupeře a míče jen nakopávali. I tak jsme měli dvě až tři dobré náběhové situace po kolmicích mezi stopery, chyběl vždy ten jeden půlkrok. Branku jsme obdrželi z třiceti metrů po chybě brankaře, po přestávce jsme již dostali míč na zem a do kombinace. Bohužel dnes jsme nedali branku z žádné vyložené šance a soupeř si z rychlého protiútoku zabezpečil dvoubrankové vedení,“ hodnotil závěrečné vystoupení trenér Milan Matejka.

„V průběhu turnaje jsme všem hráčkám dali na rozdíl od soupeřů stejné vytížení, přesto některým hráčkám ve třetím utkání v pěti dnech docházely síly. Na turnaji jsme byli v průměru o rok mladší. Děvčata nezklamala a dostala příležitost kvalitní konfrontace, která by je měla posunout v budoucnu ke zlepšení,“ řekl k turnaji trenér.

UEFA Development Tournament WU16
Skotsko - Česká republika 2:0 (1:0)
Branky: 21. McIntosh, 77. McGonigle
ČR: Havlíčková (41. Kubíková) – Pakostová (41. Pavlasová), Buryánová, Jelínková, Bažoutová (54. Mastníková) – Sováková, Neradová (41. Holá) – Hilbertová, Furiková (41. Šubrtová), Novotná – Ajazi (71. Machutková)