5. 5. 2017

Siváková: Na penaltu jsem si věřila

I když české reprezentantky druhé utkání na mistrovství Evropy fotbalistek do 17 let prohrály, dokázaly opět skórovat. Tentokrát se z pokutového kopu trefila střídající Kristýna Siváková, která byla v minulých dnech nachlazená.

Španělské soupeřky ukázaly svoji sílu a předvedly, proč patří k favoritkám turnaje. „Byl to velice těžký zápas, snažily jsme se to odmakat, ale nevyšlo to,“ hodnotila duel záložnice Siváková.

Mladá Češka dostala od trenéra Karla Rady v závěru důvěru na několik minut. „Dva dny jsem měla teploty, bolelo mě v krku a bylo samozřejmě nepříjemné koukat se na holky a tu atmosféru jen v televizi. Moc mě to mrzelo, ale holkám jsem hodně fandila a přála jim to. Dnes jsem měla možnost být s nimi a i na pár minut do utkání zasáhnout, což bylo super a moc si toho vážím,“ svěřila se.

Soupeřky byly nad síly českého celku. „Španělky byly velmi technicky vybavené a rychlé. Momentálně pracujeme rok v akademiích na něčem, abychom se zvedly a určitě se nám to daří, vidím progres, ale bohužel to na Španělsko ještě nestačí,“ konstatovala česká záložnice.

Na hřiště se dostala až v závěru. „Do konce bylo sedm minut a za tu dobu za stavu 0:5 se moc udělat nedá, ale snažila jsem se ukázat maximum co ve mně bylo. Po té nemoci to bylo těžké, necítila jsem se úplně stoprocentně fit,“ pokračovala.

Siváková v posledních minutách korigovala výsledek z pokutového kopu. „Na penaltu jsem si věřila a sama jsem si řekla, že ji kopnu. Stane se, že střídající hráč jde na hřiště, není rozehraný, pořádně se nedotkne balonu, a pak pokutový kop nepromění, ale jak říkám, já jsem si věřila a za tohoto nepříznivého stavu nebylo moc co řešit a i díky tomu jsem byla klidnější,“ prozradila.

Celé utkání se odehrálo opět ve výborné divácké kulise. „Atmosféra byla opět úžasná, i když to první utkání jsem zažila jen v televizi. Holky to určitě moc prožívaly, protože to bylo fakt neskutečné. Nyní opět přes 2000 diváků, kteří nás hnali dopředu a i za nepříznivého stavu fandili. Moc si toho všechny vážíme a budeme rády, když nás přijdou podpořit i ve třetím utkání proti Německu v Příbrami,“ uzavřela česká záložnice Kristýna Siváková.