11. 3. 2022

Skvěle, holky! Organizace

Jsme tady s dalším dílem seriálu Skvěle, holky! Tentokrát si představíme princip organizace v obranné fázi, který si ukážeme na gólové akci reprezentantek do 17 let v duelu s Mexikem. Situaci komentuje trenér týmu Jaroslav Hynek.

Seriál Skvěle, holky! doplňuje seriál Skvěle, kluci! Bude se s ním nepravidelně střídat. Oba seriály představují základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných fotbalových trendů chtěly prezentovat mužské i ženské mládežnické reprezentace. Týden, co týden trenéři kategorií U15-U20 (u žen WU15, WU17 a WU19) vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip ORGANIZACE

Nyní se podíváme na přípravný zápas české reprezentace WU17 proti stejně starým Mexičankám. Utkání se hrálo loni v říjnu v Praze na Stadionu Přátelství a Češky v něm i přes poločasové vedení 2:0 podlehly středoamerickému soupeři 2:3. My si blíže rozebereme herní situaci před úvodní českou brankou.

„Na vybrané akci chceme ukázat princip organizace v obranné fázi a následnou přímočarost,“ říká trenér reprezentace žen do 17 let Jaroslav Hynek. První gól padl již ve 2. minutě a vstřelila ho Julie Freislerová.

„Kompaktní organizací ve středovém pásmu hráčky našly presinkovou situaci na hůře se orientující stoperce Mexika a situaci využily. Po čistém zisku, přímočarém vedení a přihrávkou do kapsy jsme vstřelili úvodní branku utkání už ve druhé minutě,“ chválí trenér české sedmnáctky.