4. 2. 2022

Skvěle, holky! Využití prostoru

Přinášíme vám další díl seriálu Skvěle, holky! V něm si představíme princip využití prostoru, který si ukážeme na gólové akci reprezentantek do 17 let v přípravném duelu s Rakouskem. Situaci komentuje trenér týmu Jaroslav Hynek.

Seriál Skvěle, holky! doplňuje seriál Skvěle, kluci! Bude se s ním nepravidelně střídat. Oba seriály představují základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných fotbalových trendů chtěly prezentovat mužské i ženské mládežnické reprezentace.

Týden, co týden trenéři kategorií U15-U20 (u žen WU15, WU17 a WU19) vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip VYUŽITÍ PROSTORU

Podíváme na přípravný zápas české reprezentace WU17 proti stejně starým hráčkám Rakouska. Utkání se hrálo loni v září v Rakousku a Češky v něm silnému soupeři podlehly vysoko 2:7.

 

My si blíže rozebereme herní situaci před první českou brankou, kdy svěřenkyně trenéra Jaroslava Hynka srovnávaly na 1:1.

„V klipu chceme ukázat princip využití herního prostoru a také otočení hry. Rychlým a přesným autovým vhazováním na půlce hřiště jsme dokázali otočit hru na slabou stranu, kde naše hráčky využily volného prostoru k přechodu do pokutového území soupeře a situaci vyřešily přesnou finální přihrávkou, která vedla ke skórování,“ chválí své svěřenkyně trenér týmu WU17 Jaroslav Hynek.

Skvěle, holky!