4. 6. 2020

Šlajsová s Karasovou prvními posilami Slavie

Slavia ve čtvrtek dopoledne představila dvě nové posily, od nové sezony obléknou sešívaný dres Gabriela Šlajsová a Lenka Karasová, které přicházejí s Plzně.

Obě hráčky prošly mládežnickými reprezentacemi, Šlajsová si v březnu připsala první starty za áčko. „Ze strany Slavie byl zájem už delší dobu, ale nechtěla jsem nic uspěchat, až po prvním reprezentačním startu s A-týmem žen jsem se rozhodla posunout se v mé kariéře dál a proto mi přijde přestup do Slavie jako krok správným směrem,“ uvedla na klubovém webu dvacetiletá Šlajsová.

Útočnice ze západu Čech se v předčasné ukončené sezoně prosadila za Viktorii Plzeň jedenáctkrát a pomohla tak ke třetímu místu. „Na své působení ve Slavii se opravdu těším. Vím, že nebude jednoduché se prosadit, ale budu se snažit podávat co nejlepší výkony, abych pomohla týmu k dalšímu titulu a nejlepšímu umístění v Lize mistryň,“ sdělila dále.

Do Vršovic přichází také krajní obránkyně či záložnice Lenka Karasová. „Přestup do Slavie vnímám jako o posun v mé kariéře, ať už po herní stránce či celkovém zázemí hráček v klubu. Velkým lákadlem a snem je i účast v Lize mistryň. Na působení ve Slavii se opravdu těším, doufám, že se bude týmu v nové sezoně dařit a já se budu moct podílet svým dobrým výkonem,“ řekla pro slavia.cz.

Ve Viktorii si Slavia již dříve vyhlídla například brankářku Votíkovou či trojnásobnou fotbalistku roku Svitkovou. Nyní tedy Pražanky posílí další dvě hráčky ze západu Čech. „Jsem samozřejmě ráda, že jdeme do nového týmu společně. Nebudu tak otevírat dveře do šatny a nového prostředí sama. Bude fajn mít minimálně pro začátek někoho blízkého po svém boku,“ svěřila se Karasová. 

foto: Patrik Jíra / slavia.cz