10. 7. 2017

Slavia a Dukla v pondělí odstartovaly přípravu

První a pátý celek uplynulé sezóny, tedy Slavia a Dukla, v pondělí zahájily přípravu na novou sezónu. Úřadující mistryně se sešly tradičně v Edenu, Duklu čekal trénink v Malešicích.

Do přípravy se Slavií se zapojila reprezentační obránkyně Nikola Sedláčková, která přišla ze Slovácka, v jednání je také příchod liberecké Jarchovské, která na prvním tréninku nechyběla. „Očekávám zvýšení konkurence na stoperském postu, jelikož jsme na jaře dohrávali téměř bez alternace. Věřím, že nám Nikola může pomoci svoji zkušeností v důležitých utkáních, měli jsme ji v hledáčku delší dobu. Andrea je rychlá a dravá útočnice, která by se nám měla hodit na brejkové situace, pokud zvolíme v utkání tento herní styl. Uvidíme, jak se srovná s větší kvalitou, kterou bezesporu máme větší než Liberec,“ řekl k posilám trenér Medynský.

Z loňských dorostenek tým doplnily Bohatová, Čiperová a Kopčová. Realizační tým rozšířil kondiční trenér Lukáš Bodeček, který bude působit i u dorostenek a žákyň.

Přípravu řeší mistrovský celek individuálním plánem. „Již třetí půlrok mají hráčky své plány, kdy se hráčky dva až tři týdny připravují individuálně a musím říci, že jsou velmi poctivé, což je vidět hned na prvním tréninku a hned se můžeme věnovat balónu,“ sdělil dále trenér.Sešívané změří v přípravném období síly ze zahraničními celky, již v neděli nastoupí na Xaverově od 14 hodin proti Potsdami, v dalším týdnu pak proti Ferencvárosi. Chybět nebudou ani duely se St.Pöltenem a Minskem.

Cíle má Slavia tradičně nejvyšší, čeká ji boj o pátý titul v řadě. „Pro mě by to byl druhý titul v řadě a myslím si, že je to vždy stejně těžké. K tomu být první vede vždy nějaká cesta, budeme se snažit poctivě makat a holky jsou zase o rok zkušenější. Věřím, že se popasujeme se Spartou a bylo by dobré, kdyby se do bojů zapojily další týmy, kdy by se odehrávaly další těžká utkání. Následně nás čekají profi týmy v Lize mistrů, které mají svoji kvalitu. Přál bych holkám, abychom byli schopni minimálně postoupit do dalšího kola,“ dodal trenér Slavie Pavel Medynský.


K prvnímu tréninku se v pondělí sešla i pražská Dukla, v jejíž týmu došlo také k několika změnám. „Kádr se již během jara a i teď v přestávce zúžil. Přichází Jana Pakostová ze Slavie, jejíž přestup se finalizuje, ale již se zapojila do přípravy. Rádi bychom přivedli ještě několik hraček, jednání jsou v různých fázích, uvidíme, jak se vše vyvine. To samé platí i o případných odchodech, ať již mimo klub nebo do B týmu,“ sdělil trenér Vetyška.

„Příprava bude probíhat stejně jako každý rok, budeme pouze na hřišti s míčem, na přelomu července a srpna nás čeká takticko herní soustředění. Pracovat chceme především na útočné fázi hry a sebevědomí v koncovce,“ pokračoval trenér pražského celku.

Cíle do sezóny má Dukla jasné. „Chceme dělat fotbal tak, aby nás všechny bavil, abychom viděli neustále zlepšení a měli dobrý pocit z odváděné práce. Z hlediska výsledku chceme navázat na povedenou jarní část a rádi bychom se probojovali do první čtyřky,“ uzavřel trenér Dukly Jan Vetyška.

Plán letní přípravy všech týmů 1. ligy žen naleznete zde