11. 9. 2021

Slavia nedala Dukle šanci, tři body pro Spartu i Liberec

Sobotní duely v 1. lize žen uzavřely program pátého kola. Slavia nastřílela Dukle devět branek, Liberec proti Pardubicím otáčel v závěru a Sparta porazila Plzeň 4:0. Již v pátek porazilo Slovácko Lokomotivu 4:0.

Slavia nastoupila na Julisce dva po odvetném utkání Ligy mistryň, a i tak od začátku dominovala. Sešívané v brance poprvé představily posilu z Liberce Fuchsovou, důležité události se ale děly u branky Dukly. Hned v osmé minutě se radovala Szewieczková, za chvilku přidala další gól Krejčiříková a na 3:0 upravila Franny Černá. Do šaten se odcházelo za vedení vršovického týmu 5:0, když se ještě podruhé trefily Krejčiříková se Szewieczkovou. I po změně stran pokračovala převaha Slavia, šestou branku dala Franny Černá, trefila se i Růžičková. V předposlední minutě zkompletovala hattrick Szewieczková a na 9:0 upravila Kožárová. Sešivané posílá vysoká výhra na čelo tabulky, o jeden gól před Spartu.

FK Dukla Praha - SK Slavia Praha 0:9 (0:5)
9., 45. a 89. Szewieczková, 11. a 25. Krejčiříková, 12. a 52. Černá F., 55. Růžičková, 90. Kožárová

Poslední Pardubice cestovaly na sever Čech, kde je v Chrastavě hostil Slovan Liberec. Východočešky vedly po přesném zásahu Suchanové. Opravdová zápletka ale přišla v poslední čtvrthodině. Nejdříve srovnala domácí Košíková, zanedlouho ale vrátila vedení Pardubicím Hladíková. Severočešky ovšem zabraly a dvěma slepenými góly Dinh Thanhové zajistily tři body pro sebe.

FC Slovan Liberec - FK Pardubice 3:2 (0:1)
Branka:
88. a 90.+1 Dinh Thanhová, 77. Košíková – 38. Suchanová, 79. Hladíková

Hodinu před polednem začalo utkání plzeňské Viktorie se Spartou, které bylo dopoledním předkrmem před večerním duelem mužských kolegů. V Dobřanech se v domácí sestavě představila Adéla Radová, která se vrátila na západ Čech právě z letenského klubu. Šest minut před přestávkou se ovšem Sparta trefila poprvé, přesněji Chlastáková a do přestávky přišly další slepené góly. Radovaly se Lucie Martínková s Pochmanovou. Ve druhém poločase přidala ještě jednu branku Lucie Martínková a Sparta veze z plzeňské půdy tři body.

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:4 (0:3)