25. 8. 2019

Slavia otočila derby, tři body i pro Plzeň, Slovácko a Lokomotivu

První derby sezony vyhrály na Strahově hostující slávistky, Plzeň porazila Liberec, tři body mají i Slovácko a Lokomotiva Brno.

Již ve druhém kole došlo na první derby sezony, ve kterém Sparta na Strahově hostila Slavii. Domácí hráčky byly nebezpečnější, ve velké šanci dobře zasáhla proti Burkenroad brankářka Lukášová. Na druhé straně zamířila Divišová do tyče, následně se Lukášová předvedla skvělým zákrokem proti hlavičce Pleulerové.

Ozvala se i brankové konstrukce slávistické branky, když zamířila do horní tyčky Baucomová. Zajímavá šance se rodila i pro Slavii, centr Kožárové však Szewiecková nedokázala usměrnit mezi tyče, která v závěru poločasu nedokázala překonat brankářku Dorseyovou. „První poločas z naší strany byla jedna velká katastrofa, takto špatně jsem nás ještě neviděla hrát. My jsme přežily snad tři tutovky. O přestávce trenér trochu zvýšil hlas, takto jsem ho ještě nepoznala,“ popsala slávistka Kožárová.

Po přestávce se první radovaly domácí hráčky, když se po pár vteřinách na hřišti radovala střídající Sonntagová. „Bohužel jsme inkasovaly. Ale nepoložilo nás to, dvě standardky, dva góly. Když to někdy nejde herně, musíme si pomoct se standardních situací a dnes to vyšlo,“ pokračovala. Ano, Slavii vyšly standardní situace. Nejdříve se hlavou v 73. minutě prosadila sama Kožárová, o čtyři minuty později přesně mířila z trestného kopu Svitková.

„Sparta je nepříjemná v dlouhých nakopávaných balonech, ono to tam prostě smrdí, standardky mají také dobré, ale myslím, že do žádné větší šance jsme je už nepustily. Olí Lukášová dneska prostě zachytala a podržela nás. Dnes nerozhodly tolik ani ty góly jako ona v bráně,“ pochválila útočnice Slavie mladou brankářku.

Kožárová si tak návrat z hostování v Liberci užívá. „Dát gól v derby je nejvíce, já Slavii miluji a chci za ni dávat góly a chci, aby tento tým byl úspěšný. Myslím si, že od druhého gólu jsme byly lepší, Sparta jen nakopávala, nebylo to moc fotbalové derby, spíše boj,“ uzavřela hodnocení střelkyně vyrovnávací branky Kožárová. Slavii se tak podařilo otočit nepříznivý vývoj a je první.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 1:2 (0:0)
53. Sonntagová – 73. Kožárová, 77. Svitková.

Sobotní program však začal před polednem v Dobřanech u Plzně, kde Viktoria přivítala liberecký Slovan. Domácí fotbalistky po vysoké prohře s favorizovanou Slavií zabraly a díky dvěma přesným trefám Šlajsové získaly první tři body sezony.

FC Viktoria Plzeň – FC Slovan Liberec 2:0 (1:0)
 33. a 87. Šlajsová.

Slovácko se podruhé za sebou představilo doma, na stadion do Uherské Hradiště tentokrát dorazila Dukla. Moravačkám nevyšel vstup do soutěže, když podlehly Lokomotivě Brno, ve druhém kole ovšem představily dvě čerstvé posily Američanky Saagerovou a Shugartsovou. Ty se sice neprosadily, ale po gólech Janíkové, Stařinské a Molkové slavily domácí fotbalistky výhru 3:0.

1.FC Slovácko – FC Dukla Praha 3:0 (2:0)
14. Janíková (pen.), 26. Stařinská, 58. Molková.

Na pardubický stadion Pod Vinicí dorazila Lokomotiva Brno, kterou čekal i ve druhém kole zápas na půdě soupeře. Brňanky po výhře na hřišti Slovácka dokázaly získat tři body i na východě Čech, když se po brance Liškové z 26. minuty radovaly z těsné výhry a jsou aktuálně na druhé příčce tabulky.

FK Pardubice – Lokomotiva Brno H.H. 0:1 (0:1)