22. 7. 2018

Slavia remizovala s mladšími dorostenci Meteoru

První utkání letní přípravy sehrály ženy pražské Slavie proti mladším dorostencům Meteoru, oba celky se rozešly smírně 2:2. Dařilo se i Slovanu Liberec a Lokomotivě Brno, oba týmy navíc představily posily. Slovácko podlehlo Slovanu Bratislava.

V týmu sešívaných se představily všechny nové tváře, v první polovině nastoupila na levé straně obrany Kanaďanka Sjoman, v záloze operovaly sestry Dubcovy a v útoku nastoupila Američanka Herndon. Po přestávce se mezi tyče postavila Lukášová, ve středu hřiště se ukázala druhá Američanka Proffitt a na kraji zálohy Machutková.

Vstup do duelu se lépe vydařil chlapcům a hned z prvního útoku šli do vedení. Slávistky si trochu pomaleji zvykaly na rychlejší tempo soupeře, postupně však hru vyrovnaly a začaly si vytvářet šance. Ve velké příležitosti ovšem Kamila Dubcová po přihrávce své sestry selhala, na druhé straně předvedla výborný zákrok Votíková. Vyrovnat se nepodařilo ani Pěničkové, která mířila těsně vedle, v síti neskončila ani nepříjemná střela Divišové.

Do druhého poločasu nastoupila obměněná sestava a Lukášová v brance hned musel řešit samostatná nájezd. Nebezpečně pak střílela Machutková, zanedlouho minula branku hlavou Svitková. V 58. minutě se Slavia konečně mohla radovat, hlavou vyrovnala Jarchovská. O sedm minut později už ženy vedly, povedenou střelou otočila skóre Szewieczková. Navýšit vedení mohla Svitková, ale brankář byl proti. Rozhodnutí přišlo v závěru. Střelkyně druhé branky nejdříve trefila pouze břevno, z protiútoku se chlapcům s Meteoru podařilo vyrovnat.

Přípravná utkání sehrály i další týmy, Slovácko podlehlo bratislavskému Slovanu 0:2, Liberec porazil druholigovou Čáslav 5:3 a Lokomotiva Brno v divokém utkání zvítězila nad dorostenkami Slavie 11:5.

Slovan Liberec představil nové členky kádru, ze Slavie míří na sever Čech osmnáctileté Komárková s Hrtánkovou a z Trutnova o dva roky mladší sestry Sovákovy. Na zajímavá jména se již těší v Brně, Lokomotiva oznámila příchod zahraničních posil. Andrea Petrina, Jade Abarca, Kristin Hayman, Jamie Perriello a Alexandra Salvador, poslední jmenovaná se v roce 2015 zúčastnila finálového turnaje Mistrovství světa v Kanadě.