19. 3. 2017

Slavia si poradila s Hradcem, radují se i Slovácko a Plzeň

Ve 12. kole 1. ligy žen se žádné překvapení nekonalo. Slavia porazila bez problémů Hradec, Sparta vyhrála na Dukle, Slovácko si veze tři body z Liberce a Plzeň zvítězila nad Zbrojovkou.

Slavia a Sparta zvládly svá sobotní utkání a vyhrály. O výhře letenského celku na Julisce jsme psali včera zde, Slavia v Edenu hostila Hradec Králové a od úvodu nenechala nic náhodě. Hned ve třetí minutě dorazila do sítě Svitková nepříjemnou střelu Chlastákové, ta se radovala po další střele o několik minut později.

Chlastákové byla i u třetí branky domácích, když centrem našla Svitkovou a ta dala svoji druhou branku. Na další góly si příznivci domácích museli počkat, Bartovičová mířila do břevna, Pěničková zase do tyče. V poslední minutě prvního poločasu ale rozvlnila síť Veselá a bylo to 4:0.

Po přestávce pokračoval tlak sešívaných, ale svěřenkyně trenéra Medynského trápila koncovka. Pátá branka tak přišla až v 74. minutě, když vybídla mezi obránkyněmi Tomášková Bartoňovou a ta zamířila přesně k tyči. Poslední branka utkání přišla hned vzápětí a byla to opět Bartoňová, která patičkou poslala do branky přihrávku Skálové.

SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 6:0 (4:0)
3. a 15. Svitková, 74. a 75. Bartoňová, 10. Chlastáková, 45. Veselá
ŽK: 80. Lacinová (Hradec)
Zápis utkání

Na severu Čech přivítal liberecký Slovan soupeře ze Slovácka. Hostující hráčky si ve Frýdlantu v Čechách vedly lépe a do vedení šly ve 12. minutě zásluhou Maťavkové. Druhou branku přídala Kamila Dubcová a chvilku před přestávkou se Slovácko radovalo potřetí, přesně zamířila Molková.

Po přestávce svěřenkyně trenéra Vlachovského přidaly ještě jednu branku, podruhé v utkání se trefila Kamila Dubcová a Slovácko si tak upevnilo třetí příčku, na Spartu ztrácí stále bod, před čtvrtým Libercem má náskok již 10 bodů.

FC Slovan Liberec – 1.FC Slovácko 0:4 (0:3)
Branky: 33. a 66. Dubcová K., 12. Maťavková, 42. Molková
ŽK: 51. Čeriová (Slovácko)

V závěrečném duelu 12. kola se v neděli proti sobě postavila Viktoria Plzeň a brněnská Zbrojovka. Domácí Západočešky zvítězily 3:0, když všechny branky vstřelila mladá reprezentantka Šlajsová. Plzeň odskočila na 5. příčce Dukle, na kterou má již čtyřbodový náskok.

FC Viktoria Plzeň – FC Zbrojovka Brno 3:0 (1:0)
Branky: 42., 66. a 71. Šlajsová
ŽK: 11. Plháková – 11. Soušková