15. 9. 2019

Slavia si poradila s Libercem, výhry Plzně, Sparty a Dukly

Ve čtvrtém kole 1. ligy žen se na domácí půdě dařilo třem týmům. Slavia porazila Liberec, Plzeň zvítězila nad Lokomotivou a Sparta bere tři body se Slováckem. Pouze Dukla uspěla na hřišti soupeře, v Pardubicích vyhrála 3:2 a poskočila na druhé místo.

Slavia na hřišti v Horních Měcholupech přivítala Slovan Liberec a skóre otevřela po osmi minutách domácí Svitková. Další branky padly až po přestávce. Nejdříve přesně mířila Szewieczková, následně dala svoji druhou branku v utkání Svitková a dvě branky vstřelila také Kožárová. Slavia je tak na čele neúplné tabulky s pětibodovým náskokem.

SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec 5:0 (1:0)
8. a 71. Svitková, 81. a 89. Kožárová, 52. Szewieczková

V dalším nedělním utkání hostila Viktoria Plzeň v Dobřanech Lokomotivu Brno. Západočešky po čtvrt hodině hry nastřílely v rozmezí devíti minut čtyři branky a o osudu duelu bylo rozhodnuto. Z hattricku se radovala Mrázová.

FC Viktoria Plzeň - Lokomotiva Brno H.H. 6:1 (4:1)
19., 24. a 55. Mrázová, 15. Mášová, 21. Šlajsová, 76. Karasová - 32. Lišková

Sparta si pozvala Slovácko netradičně do Satalic a oslavila výhru 5:1. Před přestávkou se trefila Bertholdová s Lucíí Martínkovou, po změně stran pak dvakrát skórovala Baucomová a jednu trefu přidala Burkenroadová. Za Slovácko korigovala výsledek jedinou trefou Molková. Sparta má nyní před sebou středeční dohrávku s Libercem.

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 5:1 (2:0)
67. a 82. Baucomová, 35. Bertholdová, 43. Martínková L., 80. Burkenroadová - 75. Molková

V posledním utkání program čtvrtého kola hostily Pardubice na stadionu Pod Vinící Duklu a k vidění byla přestřelka v prvním poločase. Pražanky šly do vedení po gólu Strnadelové, domácí fotbalistky otočily vývoj díky dvěma trefám Dvořákové. Do šaten však šla za jednobrankového vedení Dukla, když se v závěru prvního dějství trefily Houbová s Hrobskou. Po změně stran již branka nepadla a Pražanky jdou díky zisku tří bodu na druhou příčku.

FK Pardubice - FK Dukla Praha 2:3 (2:3)