7. 2. 2019

Slavia si poradila s polskými mistryněmi

K dalšímu přípravnému utkání si ženy Slavie pozvaly na umělou trávu do Edenu úřadující polské mistryně GKS Górnik Leczna, ve středu podvečer Pražanky zvítězily na domácí půdě 4:2.

První nebezpečný výpad předvedla hostující Kamczyková, ale na chytající Lukášovou si nepřišla. Na druhé straně pálila ze střední vzdálenosti Pincová, v 19. minutě se již Slavia radovala. Po centru a zaváhání polské obrany poslala míč za brankovou čáru Herndonová.

Další střelecký pokus vyslala těsně nad Bartoňová, na druhé straně mířila těsně vedle tyčky aktivní Kamczyková. Nebezpečně vypadalo i zakončení domácí Svitkové, její oblouček však skončil nad hodní tyčí. Polským mistryním se podařilo vyrovnat ve 36. minutě, když se z trestného kopu krásně trefila právě Kamczyková. Do přestávky však vrátila jednobrankové vedení sešívaným zkušená Pěničková, která využila přesného centru Chlastákové a hlavou se nemýlila.

Po přestávce Pražanky přidaly rychle třetí branku, díky spolupráci střídajících hráček. Centr Dědinové využila Szewieczková a bylo to 3:1. Zanedlouho ovšem přišlo snížení, po chybě v rozehrávce využila domácího zaváhání Zduneková.

Po hodině hry však napřáhla ke střele Svitková a nechytatelnou ranou upravila na 4:2. V závěrečných minutích se duel trochu přiostřil, v další šanci hostující Kamczyková ztroskotala na brankářce Lukášové. Upravit skóre se nepovedlo ani Kamile Dubcové, který mířila těsně vedle, stav utkání se nezpěnil ani v závěrečné minutě, když Szewieczková orazítkovala břevno a dorážku Kamily Dubcové lapila brankářka.

„Bylo to utkání s výborným soupeřem, který měl mnoho dynamických hráček ve svém středu. Polky rychle běhaly a kombinovaly, ale i my jsme hráli velmi dobře, byli jsme schopni také v rychlosti kombinovat a měli jsme mnoho šancí. Podařilo se nám dát čtyři góly a ještě mnoho šancí zůstalo nevyužito. Soupeř nás zlobil hodně a to jsme potřebovali. Byla to dobrá simulace kvalitních utkání, která nás na jaře čekají,“ hodnotil duel s polským mistrem trenér Slavie Pavel Medynský.

SK Slavia Praha – GKS Górnik Leczna 4:2 (2:1)
 19. Herndonová, 44. Pěničková, 47. Szewieczková, 60. Svitková - 36. Kamczyková, 56. Zduneková

Slavia Praha - GKS Górnik Leczna 4:2 (6.2.2019, přípravné utkání žen, Praha - Eden)