31. 10. 2019

Slavia v LM končí, Arsenal vyhrál i doma

Fotbalistky Slavie podlehly anglickému Arsenalu i na jeho půdě a v Lize mistryň končí v osmifinále.

Brankářka Votíková v úvodu zlikvidovala nebezpečné šance domácích, na druhé straně Svitková zakončovala mimo tyče. Ve 21. minutě už se ovšem radoval Arsenal, když dostala v pokutovém území příliš prostoru van de Donk a poslala Angličanky do vedení. Zanedlouho to bylo o dvě branky, když se po přísně nařízeném pokutovém kopu prosadila Little.

Po půlhodině hry přišly další šance domácích. Dvakrát se ozvalo břevno Pražanek, skvěle zasáhla i Votíková, ale na střelu Roord z 33. minuty již nestačila. Před přestávkou ještě Mead trefila tyčku slávistické branky. V nastaveném čase prvního poločasu však čtvrtou branku přidala Miedema.

Po změně stran navýšila vedení Arsenalu van de Donk, když dorazila do sítě střelu Roord, která orazítkovala tyč. Navíc v 70. minutě se stejná hráčka radovala potřetí v utkání a ostrovanky vedly 6:0. Ještě hůře bylo na konci 74. minuty, když se na konci rychlého protiútoku prosadila Miedema. Ta se v 86. minutě také radovala z hattricku – 8:0.

Slavia tedy podlehla Arsenalu i podruhé a v letošním ročníku Ligy mistryň končí v osmifinále.

Osmifinále LM 2019/20

Arsenal FC - SK Slavia Praha 8:0 (4:0)

Branky: 21., 59. a 70. van de Donk, 45.+1, 74. a 86. Miedema, 24. Little (pen.), 33. Roord,
první utkání 5:2, postupuje Arsenal