6. 5. 2018

Slavia vyhrála na Slovácku

Fotbalistky pražské Slavie si napravily chuť po prohře z minulého týdne v derby a na Slovácku v neděli zvítězily 6:1.

Pražanky do utkání vstoupily lépe a hned po čtyřech minutách otevřela skóre kapitánka Pěničková. Slavia byla nebezpečnější, postupně však Slovácko začalo hrozit ze standardních situací, pokoušelo se i o střely ze střední vzdálenosti.  Slavia nenavýšila vedení po dorážce Svitkové ani křižné střele Divišové.

Druhá branka v domácí síti přišla po rohovém kopu Svitkové, když do vlastní branky tečovala míč Klímová. Na druhé straně měla následně velkou šanci Fabová, ale Votíková vyrážela na rohový kop. Před přestávkou ještě střílela hostující Kožárová, Růžičková však její pokus vytáhla na tyč.

Kožárová se ale dočkala po změně stran, když prostřelila domácí brankářku a zvýšila na 0:3. O pár minut později se dalekonosnou ranou trefila Bartovičová a bylo to o čtyři branky. Následně přímo z rohu trefila Pěničková spojnici domácí branky, pátý gól vsítila po centru Svitkové Bartoňová.

Domácí fotbalistky se dočkaly snížení čtvrt hodiny před koncem, když po faulu Pincové na Fabovou proměnila pokutový kop Michaela Dubcová. Konečnou podobu výsledku dala v závěru opět krásnou trefou Svitková – 1:6.

1.FC Slovácko - SK Slavia Praha 1:6 (0:2)
75. Dubcová M. (p.) – 4. Pěničková, 30. vlastní, 50. Kožárová, 54. Bartovičová, 72. Bartoňová, 89. Svitková

V boji o titul v sobotu na Strahově přivítala Sparta Viktorii Plzeň a domácí fotbalistky jasně zvítězily. Pražanky o výhře rozhodly již v prvním poločase, po přestávce se na hřiště dostala i Iva Mocová, která se loučila s hráčskou kariérou. Byla to rozlučka gólová, letenská útočnice se trefila z pokutového kopu a uzavřela tak skóre duelu na konečných 6:0.

V duelu o udržení mezi Hradcem Králové a Lokomotivou Brno branka nepadla, na severu Čech pak v neděli Dukla dostala od Liberce šest branek.

1. liga žen - 3. kolo (nadstavbová část - mistr)
AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 6:0 (5:0)

1. liga žen - 3. kolo (nadstavbová část - sestup)
FC Hradec Králové - Lokomotiva Brno H.H. 0:0 (0:0)
FC Slovan Liberec - FK Dukla Praha 6:0 (2:0)