11. 10. 2020

Slavia vyhrála v Pardubicích, Kožárová se radovala čtyřikrát

V sobotních duelech 7. kola 1. ligy žen se dařilo Slavii, Slovácku a Plzni. V neděli hraje Sparta s Duklou.

Na závěr první poloviny základní části nejvyšší soutěže žen zajížděla pražská Slavia v roli favorita do Pardubic. Svěřenkyně trenéra Kolomazníka nenechaly nic náhodě a šly rychle do vedení, když se trefila Divišová s Kožárovou. Druhá jmenovaná se do přestávky trefila ještě dvakrát a připsala si během prvního poločasu hattrick.

I po změně stran pokračovala převaha Pražanek, nejdříve se Kožárová trefila počtvrté, další trefy přidaly Cahynová a Szewieczková. Domácí perníkářky dokázaly snížit díky Růžičkové, ale na konečných 1:8 upravila z pokutového kopu hostující kapitánka Nartovičová.

Domácí klub připravil z utkání živé vysílaní

FK Pardubice – SK Slavia Praha 1:8 (0:4)
Branky: 69. Růžičková - 4., 17., 42. a 51. Kožárová, 2. Divišová, 61. Cahynová, 67. Szewieczková, 85. Bartovičová (p.)

Již dopoledne přivítala Viktoria Plzeň v Dobřanech brněnskou Lokomotivy a domácí západočešky si připsaly druhou výhru v sezoně. Viktoriánky rozhodly o vítězství již v prvním dějství, když přesně mířily Polcarová s Mrázovou. Plzeň tak opustila poslední příčku a je aktuálně pátá, tři body právě za Brnem.

FC Viktoria Plzeň – Lokomotiva Brno H.H. 2:0 (2:0)
24. Polcarová, 30. Mrázová

Třetí sobotní klání patřilo libereckému Slovanu se Slováckem. Hostující fotbalistky poslala po deseti minutách do vedení Američanka Friedrichs, do přestávky navýšila ještě vedení Michaela Dubcová, Dvořáková a druhý gól v utkání přidala Friedrichs. Po přestávce se podruhé trefila také Dvořáková, v závěru už jen korigovala stav na 1:5 Veronika Černá.

FC Slovan Liberec – 1.FC Slovácko 1:5 (0:4)
89. Černá V. - 10. a 44. Friedrichs, 40. a 50. Dvořáková, 25. Dubcová M.