17. 10. 2021

Slavia zdolala Slovácko, tři body i pro Liberec, Spartu a Plzeň

V devátém kole se v napínavém boji radovaly fotbalistky Slavie na půdě Slovácka, Liberec porazil Duklu, Sparta nedala šanci Pardubicím a Plzeň si doma poradila s Lokomotivou.

Již v pátek se odehrála dvě utkání 9. kola 1. ligy žen. V Uherském Hradišti hostilo Slovácko Slavii a Pražanky pořádně potrápilo. Ty měly sice více nebezpečných situací, ale domácí fotbalistky držela skvěle chytající Růžičková, která si navíc poradila v 18. minutě z pokutovým kopem Šurnovské. Největší šance Moravanek přišla chvilku před pauzou, na centr Morávkové však Waltrová těsně nedosáhla.

Po změně stran však stadion v Uherském Hradišti zažil euforii, když se krásně trefila domácí Morávková. Slavia však rychle srovnala, Šurnovská z trestného kopu dala také výstavní gól. Čtvrt hodiny před koncem došlo k obratu, po autovém vhazování napřáhla ke střele Khýrová a rozvlnila síť za Růžičkovou podruhé. Pražanky si tak odvezly ze Slovácka těsnou výhru 2:1.

1.FC Slovácko – SK Slavia Praha 1:2 (0:0)
49. Morávková - 51. Šurnovská, 73. Khýrová

Druhý páteční duel se odehrál také na hlavní stadionu, liberecký Slovan U Nisy hostil Duklu. Severočeškám vyšla lépe první polovina a šly do vedení. Po přihrávce Dinh Thanhové prošla středem Kantarská a otevřela skóre, následně se z asistentky stala střelkyně a bylo to o dva góly. Po přestávce však Pražanky zabraly a v 56. minutě se povedenou střelou po rohovém kopu prosadila Dvorská. Další branka však v Liberci nepadla a Slovan tak porazil Duklu 2:1 i podruhé v sezoně.

FC Slovan Liberec – FK Dukla Praha 2:1 (2:0)
15. Kantarská, 36. Dinh Thanhová - 56. Dvorská

Sobotní program svedl dohromady předposlední Pardubice a druhou Spartu, která ovšem nedala Východočeškám šanci. Než se totiž domácí perníkářky rozkoukaly, fotbalistky letenského klubu vedly po deseti minutách o tři góly. Poločasový stav se nakonec zastavil na čísle osm a stejný počet gólů si nechala Sparta i na druhý poločas. Na vysoké výhře se pěti góly podílela Lucie Martínková, hattrick vstřelila také Cvrčková.

FK Pardubice – AC Sparta Praha 0:16 (0:8)
19., 53., 57., 73. a 86. Martínková L., 2., 4. a 37. Cvrčková, 10. a 69. Pochmanová, 35. a 39. Bužková, 52. a 59. Ringelová, 22. Dlasková, 90. Křivská

V neděli se dohrávalo 9. kolo na půdě Viktorie Plzeň, kam dorazila brněnská Lokomotiva. Západočešky zvítězily díky dvěma gólům Mrázové a poskočily na čtvrté místo.

FC Viktoria Plzeň – Lokomotiva Brno H.H. 2:0 (1:0)