11. 8. 2018

Slavia zvládla i druhé utkání kvalifikace LM

Slavia se připsala druhou výhru v kvalifikaci Ligy mistryň po výhře nad kosovskou KFF Mitrovica 4:0. Dvakrát skórovala Divišová, další branky přidaly Kamila Dubcová a Szewieczková.

Trenér Pražanek Pavel Medynský do druhého utkání pozměnil sestavu, aby se zátěž rozložila mezi více hráček. Sešívané měly od začátku zápasu velkou převahu, ale chyběl tomu větší klid v předfinální fázi. Soupeřky vsadily na totální defenzivu, usídlily se kolem svého vápna, nikam se moc nehrnuly. Slavia s tímto stylem hry měla problémy, protože se v přehuštěném prostoru nedokázala prosadit.

Ve druhém poločase se slávistky konečně prosadily, klid přinesla v 51. minutě Petra Divišová, když se trefila hlavou po centru Svitkové. Tlak pokračoval, ale soupeřkám postupně docházely síly, proto se zvyšoval počet šancí. V 57. minutě podruhé skórovala Divišová, opět hlavou, tentokrát centrovala Bartoňová. V turnaji se zkušená Divišová trefila již čtyřikrát. V 66. minutě přesně mířila k tyči Kamila Dubcová a v závěru zápasu ještě skórovala Szewieczková.

Poslední zápas o prvenství a postup ze skupiny hraje Slavia v pondělí 13. 8. od 17 hodin proti MTK Hungária, která v souběžně hrajícím zápase remizovala 2:2, takže k postupu stačí českým vicemistryním remíza. "Čekáme nejtěžší zápas a bude to o nás, zda dokážeme proměnit šance. Domnívám se, že herně na ně máme, ale vždy se to ukáže až na hřišti. Nebude to jednoduché, roli bude hrát psychika," předvídá trenér Slavie Medynský.

zdroj: slavistickenoviny.cz