9. 11. 2018

Slávistky čeká ve čtvrtfinále Ligy mistryň Bayern Mnichov

Páteční los Ligy mistryň určil soupeře pro ženy Slavie ve čtvrtfinále letošního ročníku. Pražanky se střetnou s německým Bayernem Mnichov. 

Slavia prošla do čtvrtfinále s kvalifikace, které se účastnila jako druhý celek české nejvyšší soutěže. Po zvládnuté kvalifikaci následovaly dvě výhry proti litevské Gintře, v další fázi přešly svěřenkyně trenéra Medynského před silný Rosengard. Nyní sešívané čeká na jaře mnichovský Bayern i s kapitánkou české reprezentace Lucií Voňkovou, která dříve ve Slavii nastupovala.

Bayern je trojnásobný německý mistr, ale v evropských pohárech nemá takové úspěchy jako v poslední době Slavia,. Která se do čtvrtfinále podívá potřetí za čtyři roky. Pražanky začnou na domácí půdě 20./21. března příštího roku, odveta je naplánována o týden později na 27./28. března 2019.

„Hlavně jsme si nepřály Wolfsburg a Lyon. Kdyby se k nám přiklonilo štěstí, tak jsem si přála Norský LFK. Ani jedno se však nenaplnilo a i přesto musím říct, že jsme s losem spokojeni. Je to atraktivní soupeř, který by měl přilákat větší část divácké kulisy. A pak už se rozhodne na hřišti," uvedla po losu pro slavistickenoviny.cz Petra Divišová.

V poslední době Slavia s tímto německým soupeřem odehrála několik přípravných utkání, v únoru 2014 vršovický tým prohrál 0:3, v červenci následujícího roku však vyhrál 2:1. Následně však přišly dvě prohry 1:5 a na začátku loňského roku 0:3.

„Je to top tým německé ligy, kádr mají složený z německých hráček, navíc tam jsou Rakušanky, dále Chorvatska, Slovenka, Lucie Voňková zde hraje. Je to výborný tým, z losu se moc nedalo vybírat. Je to opět na dva zápasy, myslím, že náš tým ukázal, že máme své možnosti. Ale přes zimu se musíme pečlivě připravit, máme na to dlouhou dobu a budeme bojovat za to, abychom historicky postoupili do semifinále," řekl pro slavistickenoviny.cz trenér Pražanek Pavel Medynský.

V případě postupu čekají na Slavii v semifinále vítězky duelu FC Barcelona / LFK Kvinner. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Lyon s Wolfsburgem a Chelsea s PSG.  

Los čtvrfinále LM 2018/19:
20./21. 3. 2019 SK Slavia Praha – FC Bayern Mnichov
27./28. 3. 2019 FC Bayern Mnichov – SK Slavia Praha