2. 2. 2020

Slávistky na Turbine Potsdam nestačily

Také Slavia se o víkendu střetla s bundesligovou Turbine Potsdam, ovšem sešívané podlehly německým soupeřkám 1:2. Lokomotiva porazila vysoko ostravský Baník, fotbalistky Dukly nestačily na B tým Sparty a Liberec porazil 7:1 sparťanské dorostenky.

Hráčky Turbine Potsdam čekal v neděli v Praze již druhý přípravný duel, když v sobotu podlehly Spartě 1:3. Ani v tomto druhém utkání se nepředstavila česká reprezentantka Klára Cahynová, kterou do hry nepustilo zranění kolene. Úvod utkání byl plný nepřesností a na výraznější šanci si diváci museli počkat až do 15. minuty, když se snažila překvapit brankářku střelou z úhlu Žemberyová.

Do vedení však šly bundesligové hráčky, když Votíkovou v brance překonala Ehegötz. Domácí brankářka vzápětí nedovolila soupeři navýšit vedení. Na druhé straně mohla vyrovnat Kožárová, její zakončení z otočky však bylo nepřesné. Vyrovnat se pokoušela také Dědinová, její dalekonosný pokus skončil těsně mimo. Před přestávkou se však slávistky již radovaly, když brankářku přehodila Svitková a bylo vyrovnáno. Nebezpečně střílela Krejčiříková, po následném rohu předvedla další skvělý zákrok brankářka proti Necidové.

Po změně stran byly hostující fotbalistky aktivnější, nepřesně mířila Weidauer. Domácí Divišová také brankářku nepřekonala, a tak trval bezbrankový stav. Dvacet minut před koncem opustila hřiště zraněná Kožárová a závěr duelu patřil Turbine Potsdam. Čtvrt hodiny před koncem napřáhla ke střele Weidauer a střelou o břevno poslala soupeřky do vedení. V závěru se ještě předvedla Votíková proti Schmidt a utkání tak skončilo prohrou Pražanek 1:2.

SK Slavia Praha – 1. FFC Turbine Potsdam 1:2 (1:1)
Branky: 37. Svitková - 21. Ehegötz, 75. Weidauer

V neděli se dařilo Lokomotivě Brno, která vysoko porazila vedoucí tým druhé ligy Baník Ostrava. Na výhře 8:0 se přesnými zásahy podílely 3x Kukučová a Lišková, další dvě branky přidaly Pušková T. s Ganiecovou. Liberecký slovan si připsal další vítězství nad dorosteneckým týmem, svěřenkyně trenéra Lexy tentokrát porazily WU18 Sparty 7:1, když se trefily 2x Moťovská s Kantarskou a po jednom gólu daly Šušolová, Kopčová a Čiperová. Fotbalistky Dukly poměřily síly s B týmem Sparty a na Julisce uspěl letenský celek, který zvítězil 3:2. Za Duklu mířily přesně Dvorská s Dudovou.

Slavia - Turbine Potsdam 1:2 (2.2.2020, přípravné utkání, Praha - TC Eden)