12. 8. 2017

Slávistky na úvod nasázely Dukle deset branek

V sobotu odpoledne zahájily fotbalistky Slavie a Dukly vzájemným utkáním novou sezónu nejvyšší soutěže žen. Domácí hráčky potvrdily roli favorita, když nakonec nasázely soupeřkám deset branek, Svitková se trefila třikrát.

Ještě před samotným začátkem došlo k předání individuálních ocenění za loňský ročník, kdy kapitánky a trenéři 1. ligy žen zvolili osobností Blanku Pěničkovou, nejlepší střelkyní se stala Kateřina Svitková.

Od úvodních minut měla Slavia územní převahu, ale ani velké příležitosti úřadující mistryně nedokázaly přetavit v branku, když trefovaly pouze tyčky a břevna. Ve 27. minutě však byla na správném místě Tereza Kožárová, ke které se odrazil míč od břevna a Slavia zaslouženě vedla.

Zanedlouho přenesla hru na levou stranu Cahynová, Divišová z prvního doteku naservírovala míč před branku Svitkové, pro kterou již nebyl problém rozvlnit síť za brankářkou Dolejšovou podruhé. Těsně před přestávkou to bylo již 3:0, když nahrávala opět Divišová a Kožárová se nemýlila.

Vstup do druhého poločasu vyšel domácím hráčkám na jedničku a rychle vstřelily další dvě branky. Nejdříve se krásně trefila z dálky Divišová, o pár chvil později mířila přesně Dědinová. Slavia dominovala a na branku Dukly se valila jedna akce za druhou.

Šestý gól vstřelila po pár minutách na hřišti střídající Szewieczková, na 7:0 zvyšovala letní posila Jarchovská. Hostující hráčky nedokázaly udržet míč na svých kopačkách a rychle o něj přicházely. Další radost domácích zastavil praporek asistentky rozhodčí, gól Kožárové tedy neplatil.

Střelecké hody však pokračovaly i nadále, v 69. minutě zvyšovala z téměř nulového úhlu Svitková na 8:0. Devátou branku má na svědomí hostující Bažoutová, která si srazila centr do vlastní sítě. Dlouho pak diváci čekali, zda se dočkají vytoužené desítky, radost Kožárové ovšem opět zhatila ofsajdové pozice.

Slavia se nakonec přeci jen dočkala, v nastaveném čase upravila Svitková svojí třetí brankou v utkání konečný stav na 10:0, úřadující mistryně tak vstoupily do sezóny jasnou výhrou.

SK Slavia Praha – FK Dukla Praha 10:0 (3:0)
Branky: 30., 69. a 90.+1 Svitková , 27. a 44. Kožárová, 47. Divišová, 48. Dědinová, 58. Szewieczková, 60. Jarchovská, 75. vlastní