2. 2. 2019

Slávistky neudržely vedení a s Turbine Potsdam remizovaly

V sobotu odpoledne odehrála Slavia přípravné utkání s bundesligovou Turbine Potsdam. Poločasové vedení Pražanky neudržely a nakonec duel skončil remízou 2:2.

Slavia začala aktivně, ale větší příležitost si nevytvořila. Pokus Svitkové z trestného kopu zblokovala obrana, na druhé straně v dobré pozici minula míč Kösslerová. Ta byla aktivní i v dalších minutích, ale na brankářku Votíkovou z úhlu nepřekonala. Po půlhodině měla velkou šanci  Schwalmová, ale branku Pražanek těsně minula.

Pak už začala úřadovat v sešívaném dresu Szewieczková. V 37. minutě se přihlásila o přihrávku, Bartovičová ji přesným pasem vyslala za obranu a domácí útočnice mířila přesně k tyči – 1:0. Do přestávky to bylo již o dvě branky, když opět napřáhla střelkyně první branky a brankářka Schmittzová neměla čisté svědomí. „Za dvě trefy jsem ráda, ale při prvním gólu patří velký dík za krásnou přihrávku od Diany Bartovičové, při té druhé to bylo trochu se štěstím. Chválím ale celý tým za kompaktnost a agresivitu,“ uvedla střelkyně dvou branek.

Po pětačtyřiceti minutách tak Slavia vedla 2:0. „Začaly jsme aktivně, dobře jsme vysoko napadaly a zdálo se mi, že si s tím nevěděly rady. Obrana zahrála dobře, držely jsme blok u sebe a v prvním poločase na nás šly asi jen dvě střely. Pak jsme dobře zaútočily a před přestávkou daly dva góly,“ popsala Szewieczková.

Po přestávce však německý celek zvýšil obrátky a vytvořil si velký tlak. Zadrazilová mířila do břevna domácí branky, branka Rauchové nebyla uznána pro ofsajd. Stejná hráčka se však radovala o chvilku později, když její centr propadl do domácí branky.

Dvoubrankové vedení Slávistkám mohla vrátit Divišová, z úhlu však trefila pouze tyč. Vedení držela brankářka Votíková, která vytahovala nebezpečný pokus na rohový kop. Po něm však již bylo vyrovnáno, když se hlavou prosadila vysoká Kiwicová. „Druhou půlku jsme asi trochu polevily a měly jsme tam herní výpadek a nakonec soupeřky vyrovnaly. Chtělo by to víc v tom druhém poločase, výsledek 2:2 je uspokojivý. Ale myslím si, že v tomto zápase jsme i mohly vyhrát,“ uzavřela hodnocení útočnice Szewieczková.

Oba celky se tedy rozešly smírně 2:2, za soupeřky nastoupila v prvním poločase česká reprezentantka Cahynová, kaňkou je svalové zranění domácí Divišové. V neděli se s německým celkem utká na Strahově Sparta.

SK Slavia Praha – 1. FFC Turbine Potsdam 2:2 (2:0)
Branky: 37. a 44. Szewieczková – 50. Rauchová, 73. Kiwicová

Slavia Praha - Turbine Potsdam 2:2 (2.2.2019, přípravné utkání žen, Praha - Eden)