27. 10. 2019

Slávistky otočily i druhé derby sezony a před Spartou vedou již o šest bodů

I druhé derby sezony vyšlo lépe Slavii, která opět otočila vývoj a Spartu porazila 3:2. Ve druhém poločase rozhodla po minutě na hřišti střídající Veselá. Tři body získaly i Pardubice a Plzeň, Dukla se Slováckem se rozešly smírně.

Do vedení šla v Edenu Sparta, která byla v úvodu o trochu nebezpečnější. V 19. minutě, po trestném kopu, vypadl míč k Ringelové a ta překonala vybíhající Votíkovou. Ovšem na druhé straně vyrovnala z pokutového kopu za ruku Bertholdové Svitková a následně se dařilo více domácím fotbalistkám. Ty nakonec dokázaly jednu z několika šancí proměnit a v nastaveném čase prvního poločasu překvapila skákající střelou brankářku Dorsey Khýrová.

Po změně stran se opět radovaly letenské hráčky, kapitánka Bertholdová z dorážky vyrovnala. Následně mohla jít Slavia opět do vedení, ale Kožárová mířila jen do brankové konstrukce. Pak se ale přeci jen sešívané radovaly, po minutě na hřišti se v 65. minutě prosadila parádní střelou do horního růžku Veselá. Sparťanky se ještě snažily o zlepšení výsledku, ale deset minut před koncem míč natřikrát do sítě neprotlačily. V závěru ještě mohla pojistit výhru Svitková, ale přihrávku Černé mezi tyče neusměrnila.

I tak se Slavia raduje z výhry i ve druhém derby sezony a před druhou Spartou má již náskok šesti bodů. „Určitě nám pomohla ta penalta, kde byla jasná ruka. Dodalo nám to klid. Nevím proč nám ty začátky nějak poslední dobou nejdou, zmatkujeme a nevěříme si. Do zápasu jsme šly s čistou hlavou, po vyrovnání jsme se chytly,“ uvedla po výhře Kateřina Svitková.

Naopak duel se nehodnotil dobře hostující kapitánce. „Utkání se hodnotí špatně, bohužel jsme prohrály a to je určující. Dělaly jsme chyby, dostaly tři góly, a proto jsme prohrály. Pozice v tabulce je hodně špatná, ztrácíme šest bodů, ale ještě nás čekají dvě derby, které musíme vyhrát,“ hodnotila prohru v druhém derby sezony Petra Bertholdová.

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 3:2 (2:1)
32. Svitková (pen.), 45.+1 Khýrová, 65. Veselá - 19. Ringelová, 52. Bertholdová

Již v sobotu cestovaly poslední Pardubice do Brna a odvezly si druhou výhru v sezoně, když jedinou branku duelu dala v prvním poločase z pokutového kopu Novotná.

Lokomotiva Brno H.H. – FK Pardubice 0:1 (0:1)
Branka:
23. Novotná (pen.)

Druhou sobotní výhru hostujícího týmu si připsaly fotbalistky Viktorie Plzeň, které v Liberci zvítězily také těsně 1:0, deset minut před koncem se prosadila Knödlová a Západočešky si drží třetí pozici v tabulce.

FC Slovan Liberec – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branka:
80. Knödlová

V posledním nedělním utkání remizovala Dukla na Julisce se Slováckem 1:1. Domácí poslala po půl hodině hry do vedení Hrobská, před přestávkou však na konečných 1:1 vyrovnala Strožová.

FK Dukla Praha – 1.FC Slovácko 1:1 (1:1)