28. 7. 2021

Slávistky otočily proti polským mistryním

V dalším přípravném utkání nastoupily fotbalistky Slavie ve středu na domácí půdě proti polským mistryním Czarni Sosnowiec. Pražanky otočily nepříznivý vývoj a zvítězily 2:1.

Na první větší příležitost se čekalo dvacet minut, když se Polky dostaly do brejku, ale brankářka Lukášová vychytala Kozak. Na druhé straně předvedla brankářka také pozorný zákrok a včas vyběhla proti Krejčiříkové. Polské mistryně šly do vedení po přihrávce z pravé strany, kdy se prosadila Kozak.

Slavia mohla rychle srovnat, ale střelu Dinh Thanhové vytáhla brankářka na rohový kop. Mladá útočnice sešívaných nevyužila ani zaváhání v rozehrávce soupeřek, gól nepadl ani po hlavičce Necidové.

Po změně stran držela jednobrankový rozdíl skvělými zákroky brankářka Lukášová, v útoku byla aktivní Bartovičová, která se dostávala často do zakončení. Stav se měnil až v 66. minutě, když Růžičková našla před odkrytou brankou Dinh Thanhovou a bylo srovnáno.

Zanedlouho Bartovičová orazítkovala tyč polské branky, nakonec se však vršovický celek dočkal vítězné trefy. Střelkyně vyrovnávací branky Dinh Thanhová byla faulována v pokutovém území a nařízenou penaltu s přehledem v 84. minutě proměnila Szewieczková. Slavia tedy otočila nepříznivý vývoj a vyhrála 2:1. V sobotu přivítají Pražanky rakouský Neulengbach.