27. 5. 2017

Slávistky počtvrté v řadě mistrem, sestupuje Zbrojovka

Sobotní utkání 1. ligy žen rozhodla o všem důležitém v nejvyšší soutěže žen. Čtvrté ligové derby zvládla Slavia, která na Letné porazila Spartu 3:1 a zajistila si čtvrtý titul v řadě. Soutěž naopak po roce opouští Zbrojovka a nahradí ji jiný brněnský tým Lokomotiva.

Slavia k jistotě mistrovského titulu potřebovala získat z posledních dvou kol jeden bod a úvod derby se jí vyvedl. Hned po pěti minutách hry mířila přesně Szewieczková a poslala vršovický celek do vedení. Do půl hodiny však bylo srovnáno, na druhé straně se trefila Mocová. I přes další příležitosti se do poločasu skóre již neměnilo.

I po přestávce spíše vynikaly brankářky, a tak se měnil stav utkání až v 71. minutě, když rozhodčí Zadinová nařídila pokutový kop za faul na Szewieczkovou. Zahrání se chopila Svitková, která rozvlnila síť a přiblížila Slavii k vysněnému cíli opět o něco blíže. Jistotu sešívaným dala Divišová necelých deset minut před koncem a svěřenkyně trenéra Medynského se mohly začít radovat naplno.

Slavia vyhrála ve dvou ze čtyř ligových derby, dvakrát se celky rozešly smírně, a tak slaví zisk čtvrtého titulu v řadě. Před posledním kolem má vršovický výběr náskok devíti bodů, k předání trofeje dojde v příštím kole po utkání se Slováckem.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 1:3 (1:1)
29. Mocová – 5. Szewieczková, 71. Svitková (pen.), 81. Divišová
Zápis utkání

Naopak v přímém boji o sestup podlehla Zbrojovka Brno v duelu dvou nováčků 8:1 Hradci Králové, má již pětibodovou ztrátu a soutěž tak po roce opouští. Nahradí ji jiný brněnský celek, druhou ligu vyhrála s velkou převahou Lokomotiva Brno Horní Heršpice.

Hradecké fotbalistky nakonec zvládly boj o záchranu, který si samy zkomplikovaly právě v posledním duelu v Brně, odkud odjely s prázdnou. Sobotnímu utkání však svěřenkyně trenéra Dvořáka dominovaly, Hýlová se dokonce radovala z pěti přesných zásahů.

FC Hradec Králové – FC Zbrojovka Brno 8:1 (3:1)
11., 50., 54., 62. a 79. Hýlová, 30. a 37. Plzáková, 80. Červeňáková – 33. Lišková