19. 1. 2020

Slávistky podlehly reprezentaci lékařů

Ženy Slavie čekal v úvodním utkání přípravy netradiční soupeř, vedoucí tým 1. ligy žen podlehl české reprezentaci lékařů 1:4.

Česká reprezentace lékařů, která vyhrála v letech 2015, 2016 a 2017 mistrovství světa, byla pro slávistky silným soupeřem. Čeští lékaři se připravují na nadcházející MS v Argentině, pro Pražanky šlo o první utkání zimní přípravy. „Věděli jsme, že to pro nás bude náročné utkání. Je to zkušenost jak pro nás, tak pro kluky. Na to, že máme několik zraněných hráček a dnes přibyla další, z čehož radost nemám, tak jsme zahráli velice slušně,“ hodnotil utkání trenér Slavie Michal Kolomazník.

Lékaři byli po celé utkání důraznější, v úvodu duelu podržela Slavii skvělými zákroky brankářka Votíková. Na druhé straně se také předvedl brankář, který lapil hlavičku Svitkové. Na vedení lékařů odpověděla vyrovnávající brankou testovaná Nizozemka Corina Luijks, která využila centru Divišové a hlavou rozvlnila síť.

Šanci od trenéra Kolomazníka dostaly také dorostenky Huvarová s Ajazi, v utkání hraném na 3x30 minut však využili lékaři svoji silovou převahu. Navíc do každé třetiny nastoupila čerstvá jedenáctka a lékaři si připsali výhru 4:1. V dalším utkání Slavia hostí v neděli 26. ledna od 14 hodin polský Gornik Leczna.

Česká reprezentace lékařů - Slavia ženy 4:1 (18.1.2020, přípravné utkání, Praha - Aritma)