14. 5. 2022

Slávistky převzaly od Petra Fouska pohár pro vítězky ligy

Na závěr 1. ligy žen hostily fotbalistky Slavie hráčky Slovácka, které porazily 2:0. Po konci utkání převzaly Pražanky z rukou předsedy VV FAČR Petra Fouska mistrovský pohár.

Fotbalistky pražské Slavie zvládly letošní sezonu suverénně a vyhrály soutěž o šest bodu před druhou Spartou. Na závěr ligy hostily svěřenkyně trenéra Michala Kolomazníka třetí Slovácko.

Hned ve třetí minutě zakončovala Slovenka Šurnovská, ale na Růžičkovou si nepřišla. Skvěle si vedla brankářka Slovácka i ve velké šanci proti Divišová, na povedenou ránu Szewieczkové však už byla bezmocná. Následně z dobré pozice zakončovala Krejčiříková opět pouze do brankářky, Kožárová hlavičkovala těsně mimo. Stejně se vedlo chvilku před přestávkou i střelkyni první branky, která střelu levačkou poslala mimo tyče, a tak Pražanky vedly v poločase pouze 1:0.

Po změně stran propadl centr v 54. minutě až k Norce Haugstad a ta s přehledem zvýšila na dvoubrankový rozdíl. Po hodině hry zastavila postupující Waltrovou domácí Krejčiříková za pomoci faulu a uviděla z rukou rozhodčí Šulcové červenou kartu. V 72. minutě střílela slávistka Černá a její pokus Růžičková vytáhla na pravou tyčku.

Na závěr sezony porazila Slavia Slovácko 2:0 a po skončení duelu převzaly Pražanky z rukou předsedy VV FAČR Petra Fouska mistrovský pohár a medaile pro vítězky soutěže. Vše jste mohli sledovat v našem přímém přenosu.

SK Slavia Praha – 1.FC Slovácko 2:0 (1:0)
11. Szewieczková, 54. Haugstad.
LIVE STREAM

Sparta šla v Brně rychle do vedení, po zranění se prosadila Lucie Martínková. Druhou branku zanedlouho přidala Dlasková a třetí přesný zásah do domácí sítě přidala opět Martínková. Po přestávce se radovala Ondrušová a hattrick zkompletovala sparťanská střelkyně Martínková, která se nakonec radovala ještě dvakrát a na poslední chvíli se tak stala opět nejlepší střelkyní ligy.

Lokomotiva Brno H.H. – AC Sparta Praha 0:7 (0:3)
5., 19., 72., 84. a 90. Martínková L., 10. Dlasková, 59. Ondrušová

Na Julisce vstřelila první branku domácí Hrobská, liberecký Slovan však ještě do přestávky otočil vývoj skóre díky přesným zásahům Terezy Černé s Brázdovou. Ve druhém poločase přidala třetí gól do domácí sítě Antalová a na konečných 1:4 uzavřela Dinh Thanhová.

FK Dukla Praha – FC Slovan Liberec 1:4 (1:2)
17. Hrobská – 32. Černá T., 34. Brázdová, 50. Antalová, 62. Dinh Thanhová.
LIVE STREAM

V posledním kole hostila v Dobřanech Viktoria Plzeň sestupující Pardubice a Západočešky šly v prvním poločase do dvoubrankového vedení, když obě branky vstřelila Pelikánová. Po změně stran přidaly domácí fotbalistky další šest přesných zásahům a vyprovodily tak Pardubice debaklem 8:0.

FC Viktoria Plzeň – FK Pardubice 8:0 (2:0)
33. a 41. Pelikánová, 63. a 70. Beštová J., 51. Markelová, 73. Němcová, 75. Tauberová, 85. Mrázová