16. 7. 2017

Slávistky se proti Postupimi neprosadily

První utkání letní přípravy sehrály úřadující české mistryně v neděli odpoledne na Xaverově s třetím celkem Bundesligy 1. FFC Turbine Potsdam. Svěřenkyně trenéra Medynského se neprosadily a prohrály 0:2.

V sestavě Slavie odehrála celé utkání letní posila Nikola Sedláčková, naopak německému soupeři chybělo několik reprezentantek, i tak však soupeřky předvedly svoji kvalitu. „Pro nás i pro soupeře to bylo utkání na začátek přípravy, nastoupil proti nám top celek německé Bundesligy, a i když Potsdam nebyla kompletní, její hráčky ukázaly rychlou práci s míčem, důraz, kvalitní přihrávky a rychlou kombinaci. I tak jsme byli v prvním poločase vyrovnaným týmem, měli jsme šance, ale chyběla agresivita do zakončení,“ řekl na úvod hodnocení trenér Slavie Medynský.

První nebezpečnou situaci musela řešit domácí brankářka Votíková po deseti minutách hry, střelu Lindner však vytáhla nad břevno. Na druhé straně zkoušela štěstí Divišová, zamířila ovšem nad branku, zanedlouho Svitková orazítkovala tyč.

Do další velké šance se dostala Kožárová, místo zakončení však zvolila přihrávku, tu ale soupeřova obrana vystihla. A tak se radoval zahraniční soupeř na druhé straně, přesněji Lindner, která rozvlnila síť a Turbine vedla ve 35. minutě 1:0.

Po změně stran nejdříve mířila nad branku Krejčíříková, ale radost propukla opět na druhé straně a opět se z přesné trefy radovala Lindner. Slavia se snažila korigovat výsledek, ale branka nepřišla ani po výměně míče Kožárové s Divišovou, kdy prvně jmenovaná neuspěla proti hostující brankářce. V dalším průběhu druhého poločasu došlo k několika střídáním na obou stranách a kvalita duelu se snížila. V závěru mohl německý tým navýšit vedení, ale ke změně skóre již nedošlo.

„Soupeř dokázal trestat naše chyby, ale určitě jsme obstáli. Ovšem s takovýmto soupeře by to chtělo vstřelit branku, šance na to byly, mohlo to být povzbuzení pro naše sebevědomí. Škoda jen, že tento výborný tým proti nám stojí na začátku přípravy, po týdnu tréninku, než si vše sedne, ale zápas to to byl skvělý a je jen dobře, že jsme schopni se s takovým týmem konfrontovat,“ dodal na závěr trenér sešívaných Pavel Medynský.

SK Slavia Praha – 1. FFC Turbine Potsdam 0:2 (0:1)
35. a 59. Lindner
Slavia: Votíková – Chlastáková, Sedláčková N., Pincová (83. Budošová), Bartoňová (77. Skálová) – Divišová (67. Juračková), Krejčiříková (75. Jarchovská), Svitková, Veselá (46. Dědinová) – Kožárová, Szewieczková (46. Necidová)

Slavia Praha - Turbine Potsdam 0:2 (přípravné utkání žen, 16.7.2017, Praha - Xaverov)