30. 4. 2017

Slávistky se v derby přiblížily k titulu

Třetí derby sezóny napovědělo v boji o titul, Slavia má díky výhře 1:0 před Spartou již čtyřbodový náskok. Slovácko vyhrálo v Liberci, Dukla naplno bodovala v Plzni, Hradec překvapivě prohrál v Brně.

Po dvou remízách v základní části 1. ligy žen se dnes na Xaverově odehrálo třetí derby Slavie se Spartou. Spokojenější nakonec byly domácí fotbalistky, které vyhrály nejtěsnějším rozdílem 1:0. Jedinou branku utkání vstřelila po dvaceti minutách hry Kožárová, která zužitkovala přihrávku Divišové.

Z dalších příležitostí domácích branka nepadla, v největší šanci se nepodařilo vyrovnat sparťance Bertholdové. Vršovický celek tak vede již o čtyři body a výrazně nakročil za ziskem čtvrtého titulu v řadě.

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branka:
20. Kožárová
ČK: 88. Mocová (Sparta)
Zápis utkání

V druhém utkání horní části tabulky přivítal Liberec na svém hřišti Slovácko a Moravačky dokázaly zvítězit i potřetí v sezoně. Svěřenkyně trenéra Vlachovského udeřily třikrát před přestávkou, rozhodly o výhře 3:0 a dotáhly se na rozdíl dvou bodů za druhou Spartu.

FC Slovan Liberec – 1.FC Slovácko 0:3 (0:3)
31. a 43. Campbell, 37. Vojtková

Jediné sobotní utkání skončilo těsnou výhrou Dukly v Plzni, když se po rohovém kopu prosadila po půl hodině hry Rychtarová. I přes dostatek šancí na obou stranách to nakonec byla jediná branka utkání, jenž rozhodla o zisku tří bodů pro Pražanky, které se dotáhly k Západočeškám na rozdíl jednoho bodu a zároveň se vzdálily sestupovým vodám.

FC Viktoria Plzeň - FK Dukla Praha
Branka:
32. Rychtarová

V posledním utkání víkendu se radovaly Zbrojovačky, které dokázaly podruhé v sezóně porazit Hradec Králové a ztrácí na nedělní soupeřky už jen bod. K důležitým bodům v souboji dvou nováčků pomohla dvěma trefami Kubicová.

FC Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové 2:0 (1:0)