4. 8. 2019

Slávistky si poradily s Ferencvárosem

V sobotu odpoledne poměřily Slávistky síly s maďarským Ferencvárosem, pro který šlo o generálku před kvalifikaci Ligy mistryň v Bratislavě. Pražanky zvítězily 5:1, hattrick nastřílela Kožárová.

Slavia měla od úvodu duelu převahu, ale byla nepřesná v koncovce. V největší šanci selhala Kožárová, která zamířila těsně vedle branky. Do vedení tak šly z ojedinělé akce soupeřky, z dorážky se radovala Estonka Zlidnis.

Zanedlouho bylo však vyrovnáno. Kožárová tentokrát svůj samostatný únik využila a rozvlnila síť. O chvilku později měla Slavia výhodu pokutového kopu po faulu na Žemberyovou. Exekuce se ujala Kožárová a trefila se podruhé. Do přestávky to však bylo o dvě branky, po akci Khýrové na levé straně se prosadila Černá.

I po změně stran byly sešívané lepším celkem, po hodině hry dosáhla Kožárová hattricku a hlavou navýšila vedení. V závěru ještě Svitková orazítkovala s pomocí brankářky břevno maďarské branky, ovšem v poslední minutě na konečných 5:1 uzavřela skóre Divišová.

SK Slavia Praha – Ferencvárosi TC 5:1 (3:1)