22. 7. 2019

Slávistky si poradily s Pöltenem, Slovácko remizovalo, Pardubice nestačily na Plzeň

V prvním přípravném duelu porazila Slavia rakouský St.Pölten, Slovácko remizovalo se Slovanem Bratislava, nováček z Pardubic nestačil na plzeňskou Viktorii.

Slavia se s rakouským celkem SKN St. Pölten utkala v Českých Budějovicích a svěřenkyně trenéra Kolomazníka si připsaly výhru 6:0. Utkání se hrálo na tři třetiny, po dvou brankách si připsaly Svitková s Khýrovou. Druhá jmenovaná nastoupila v sešívaném dresu poprvé. „Myslím si, že jsme podaly týmový výkon, který byl odměněn výsledkem. Musíme ale makat pořad dál. Jelikož to byl první zápas v novém týmu, byla jsem docela nervózní, ale tým mi pomohl a když se mi něco nepovedlo, tak mě holky podpořily. Příště musím být více klidnější na míči,“ uvedla pro klubový web Khýrová.

SK Slavia Praha - Spusu SKN St.Pölten 6:0
Branky: 23. a 40. Svitková, 68. a 84. Khýrová, 76. Szewieczková, 80. Kožárová

K prvnímu přípravnému utkání cestovaly hráčky Slovácka na Slovensko, kde se utkaly s mistrovským Slovanem Bratislava. Duel skončil remízou 1:1, obě branky padly již v prvním poločase. Do vedení šel Slovan díky trefě Morávkové, za Slovácko srovnávala Příkaská.

ŠK Slovan Bratislava – 1.FC Slovácko 1:1
Morávková - Příkaská

První přípravný duel také čekal na nováčka FK Pardubice. Východočešky poměřily v neděli síly s Viktorií Plzeň, která utkání na pardubickém Letním stadionu vyhrála v poměru 7:1, za domácí se prosadila Pavlasová.

FK Pardubice -  FC Viktoria Plzeň 1:7