19. 10. 2019

Slávistky si zastřílely v Plzni, moravské derby bez vítěze

Sobotní duely 8. kola 1. ligy žen přinesly vysokou výhru Slavie v Plzni a remízu Lokomotivy Brno se Slováckem.

Slavia cestovala do Dobřan u Plzně jako velký favorit utkání a Pražanky porazily domácí výběr 8:0, tedy stejným rozdílem jako v prvním měření sil na začátku sezony. Od 13. do 26. minuty nastřílela Kožárová hattrick a v poločase vedly sešívané již o šest branek. Po přestávce se také prosadila po dlouhém zranění Krejčiříková.

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 0:8 (0:6)
13., 18. a 26. Kožárová, 30. a 57. Svitková, 16. Khýrová, 43. Bartovičová, 64. Krejčiříková

V moravském derby mezi Lokomotivou Brno a Slováckem se body dělily. Hostující fotbalistky měly územní převahu, ale ze svých šancí se dokázaly prosadit pouze jednou, před přestávkou se trefila Příkaská. Domácí Lokomotiva se dočkala vyrovnání v závěru, na 1:1 srovnala Lišková.

Lokomotiva Brno H.H. – 1.FC Slovácko 1:1 (0:1)