17. 2. 2018

Slávistky třetím semifinalistou poháru

Slavia si jako třetí celek zajistila účast v semifinále poháru, v sobotu odpoledne si sešívané poradily 8:0 s Hradcem Králové. O soupeřkách Pražanek se rozhodne v neděli, kdy Slovácko hostí Lokomotivu Brno.

Svěřenkyně trenéra Medynského mají za sebou povedenou zimní přípravu, v základní sestavě se představila Islanďanka Jessen, která přišla Pražankám vypomoci v jarní části. Slavia byla jasným favoritem třetího čtvrtfinále a od první minut tuto roli domácí fotbalistky potvrzovaly. Ovšem v prvních minutách svoji převahu nedokázaly přetavit ve vedoucí branku.

Skvělé zákroky předváděla v brance Hradce posila ze Sparty Vršatová, v úvodní minutě ji nepřekonala Jessen a Kožárová mířila do břevna. Horní tyčku orazítkovala ve 23. minutě i Divišová, o pár minut později se konečně Slavia poprvé radovala, když se trefila Kožárová. Po půl hodině hry napřáhla ke střele Krejčiříková a bylo to 2:0.

V rychlém sledu Slavia přidala další branku, důraz před brankou se vyplatil Divišové. První poločas skončil nakonec 4:0, pokutový kop s přehledem proměnila Jessen, která byla předtím faulována. Poločasový stav nezměnila další střelou Divišová, opět mířila pouze do břevna.

Po změně stran pokračovala herní dominance Pražanek, zakončení Kožárové však vytáhla u tyčky Vršatová. Další branky přidaly Slávistky převážně po centrech ze strany, v 55. minutě se radovala Svitková. O deset minut později se prosadila Necidová a po kolmici středem zvyšovala na 7:0 Divišová. Na konečných 8:0 uzavírala opět Svitková, následně ještě trefila Pěničková břevno a stejnou hráčku později vychytala hradecká brankářka.

Slavia tedy s přehledem postoupila do semifinále, soupeřem jí bude Slovácko nebo Lokomotiva Brno, kteří spolu hrají v neděli. Semifinále jsou na programu o víkendu 10. a 11. března.

SK Slavia Praha - FC Hradec Králové 8:0 (4:0)
Branky: 32. a 70. Divišová, 55. a 78. Svitková, 25. Kožárová, 30. Krejčiříková, 39. Jessen (p.), 65. Necidová

18.2. 14:00 1.FC Slovácko – Lokomotiva Brno H.H. (Širůch - UMT)