31. 7. 2022

Slávistky v divokém utkání přestřílely U16 Braníku

Další přípravné utkání mají za sebou fotbalistky Slavie, v sobotu přestřílely U16 Braníku 5:4. Slovácko podlehlo St. Pöltenu.

Slavia si k druhému přípravnému utkání pozvala mladší dorostence z pražského Braníka. Chlapce do 16 let porazily svěřenkyně trenéra Karla Pitáka 5:4, tedy stejným výsledkem jako se jim dařilo proti jejich vrstevníkům z Viktorie Žižkov.

Braník šel do vedení po chybě v rozehrávce, ovšem zanedlouho vyrovnala z dorážky Kožárová. Pak však chlapci využili své rychlosti a dostali se do dvoubrankového vedení, které před přestávkou ještě Slavia korigovala, když si obrana srazila centr Divišové do vlastní sítě. Ve druhém poločase nejdříve vyrovnala střídající Růžičková, následný faul na Szewieczkovou potrestala z pokutového kopu druhou trefou v zápase Kožárová. Podruhé v utkání se prosadila i Růžičková, chlapci však nakonec snížili na konečných 5:4.

Hráčky Sparty čekal nakonec volný víkend, když bylo jejich utkání s Rakouským Sturmem Graz zrušeno z důvodu nákazy Covid-19 v týmu soupeře. Pražanky v přípravě již stihly porazit na soustředění v Janských Lázních polský Slask Wroclav 4:1, dařilo se jim i proti rakouským Austrii Vídeň (0:0) a St. Pöltenu (2:1).

S rakouským mistrem ST. Pöltenem poměřily o víkendy síly i fotbalistky Slovácka, které však v rámci své Summer Tour 2022 nestačily na soupeřky a prohrály 0:2. Třetí tým loňské sezony české ligy již remizoval 2:2 s maďarským ETO Gÿori a těsně 0:1 podlehl polskému KKS Czarni Antrans Sosnowiec.

Dvě přípravná utkání již odehrály i liberecké fotbalistky. Slovan vysoko porazil U15 Varnsdorfu 8:2, stejně starým klubovým kolegům však Severočešky podlehly. Dukla vstoupila do přípravy výhoru 5:0 nad béčkem Sparty a své soustředění zakončila tuto neděli duelem s Plzní, ve kterém se však radovaly Západočešky 3:1. Nováček Baník Ostrava v prvním přípravném utkání podlehl polskému BTS Rekord Bielsko-Biała 0:1, lépe se dařilo týmu trenéra Zajace na Slovensku, kde porazily Baňky Sparta Trnava 3:1.