18. 5. 2022

Slávistky vyhrály i pohár a berou double

Ve středu podvečer proběhlo na pražském Proseku finále Poháru žen FAČR, ve kterém se radovaly z výhry fotbalistky Slavie a získaly tak v aktuální sezoně double.

Aktivněji do pohárového finále vstoupila Sparta, v 5. minutě zakončovala Bartoňová, její pokus byl však zblokován. O chvilku později došlo k nezaviněnému kontaktu slávistky Bartovičové se Sontagovou a kapitánka sešívaných byla několik minut ošetřována, nakonec se však vrátila do hry. Zablokovaním skončily i další pokusy sparťanek Cvrčkové s Kotrčovou, v 19. minutě už ale kapitánka Slavie Bartovičová ve hře nadále nemohla pokračovat a opustila hřiště s bolavou grimasou.

První šanci Slavie měla Ukrajinka Kravchuk, která nebezpečně postupovala na branku soupeře, ale nakonec ji o míč obrala kapitánka letenských Bertholdová.

Z rohového kopu pak Norka Haugstad mířila hlavou jen do bránící Křivské. Po rozehrané standardní situaci nebezpečně střílela sparťanka Sontagová, skvělý zákrok však předvedla brankářka vršovického celku Lukášová. Radost nakonec propukla na straně Slavie, Kravchuk skvěle vysunula za obranu Černou a ta otevřela skóre utkání.

Vyrovnat před přestávkou mohla Martínková, ale zamířila pouze do bránící Veselé. Stejně se vedlo i útočnici Sparty v nastaveném čase první půle, z trestného kopu našla jen náruč brankářky.

Hned po změně stran mohla Slavia navýšit vedení, ale gól Haugstad neplatil pro ofsajd. Sparta naopak nedokázala srovnat stav z několika rohových kopů. Střídání ze zdravotních důvodů proběhlo i na straně Sparty, když Lamti faulovala Sonntagovou, která se nakonec vrátila na hřiště, ovšem po dalším faulu Szewieczkové již hráčka letenských nedokázala pokračovat.

V 72. minutě měla Slavia výhodu trestného kopu, Šurnovská však zamířila těsně mimo. O pět minut později si ovšem našla odražený míč střídající Kožárová, napálila jej nechytatelně do sítě a zvýšila na dvoubrankový rozdíl.

Utkání nedohrála ani zraněná obránkyně Sparta Kotrčová a jelikož ze závěrečného tlaku letenských žádná branka už v utkání nepadla, vyhrála Slavia po mistrovském titulu i pohár a může se tak radovat ze zisku double.

Pohár žen FAČR – finále

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branky: 37. Černá, 77. Kožárová
LIVE STREAM

Ve čtvrtek proběhne na Proseku i finále Poháru dorostenek, ve kterém na sebe narazí také obě pražská „S“. Střetnutí začíná tedy ve čtvrtek 19. května od 17:30 hodin.

Pohár dorostenek – finále
19. 5. 17:30 SK Slavia Praha - AC Sparta Praha (Praha - Prosek)

Sparta ženy - Slavia ženy 0:2 (18.5.2022, Pohár žen FAČR - finále, Praha - Prosek)