7. 8. 2018

Slávistky zvládly vstup do kvalifikace LM, na úvod porazily turecký Atasehir

Fotbalistky Slavie porazily na úvod kvalifikační skupiny Ligy mistryň turecký Atasehir vysoko 7:2. Po dvou brankách se prosadily Divišová s Kožárovou.

Trenér Medynský do zápasu nasadil hned čtyři posily a Slavia hrála na dvě útočnice. Pražanky byly od začátku lepším týmem a brzy se ujaly vedení, když se poprvé v soutěžním zápase za sešívané prosadila Michaela Dubcová. Hned poté přidala druhou trefu Svitková, ale soupeř dokázal snížit a hra pak byla chvíli neurovnaná. Do poločasu však přidaly uklidňující branky Divišová s Kožárovou.

Ve druhém poločase si slávistky vytvořily více příležitostí, nechávaly však prostor i soupeři, a tak v 56. minutě průběh utkání trochu zdramatizovala Akaba, když snížila na rozdíl dvou branek. Krátce na to podruhé v utkání skórovala Kožárová a do konce zápasu se prosadily ještě Jarchovská a znovu Divišová.

"Výsledkově se nám vstup do turnaje povedl, i když mě mrzí dvě inkasované branky, protože jsme toto utkání mohli zvládnout bez obdržené branky. Na druhou stranu holky měly množství střel, zajímavých situací a dali jsme sedm branek, což je dobrý počin do začátku turnaje. Spokojený ale nejsem, protože chyb ve hře bylo moc. Věřím, že se budeme pomalu sehrávat a další utkání zvládneme herně lépe než toto," okomentoval utkání trenér Slavie Pavel Medynský.

Ve druhém utkání vyhrála dle očekávání domácí MTK Hungária nad kosovskou Mitrovicou, která bude dalším soupeřem sešívaných v pátek od 18 hodin.

zdroj: slavistickenoviny.cz, foto: facebook.com/SlaviaZeny/