12. 7. 2017

Slovácko a Plzeň dalšími týmy v přípravě

Letní příprava začala ve středu dalším dvěma prvoligovým celkům, poprvé se sešly Slovácko a Plzeň.

Moravačky skončily v minulém ročníku na bronzové příčce a opět se přiblížily pražským S, v letním přestupovém období ale přišly o svoji kapitánku. „Niky Sedláčková odešla do Slavie a Vojtková zamířila do Heršpic. Končí i dvě kanaďanky - Waters a Campbell. Naopak do týmu přichází dvě cizinky, z Ruska Bychkova a Američanka Katkowski. Z dorostenek se do žen posouvají Valášková, Příkaská a Lipková. Po zranění se vracejí Paz a Strožová. Bohužel Strnadová jde na operaci kolene, a tak s ní nemůžeme pro tento ročník počítat,“ popsal změny v kádru trenér Vlachovský.

V přípravě Slovácko změří síly s rakouskými soupeři. „Tradičně se konfrontujeme s týmy z Rakouska, podobné to bude i letos. Postupně nás čeká Landhaus/Austria Vídeň, Sturm Graz a Neulengbach. Jedno utkání nás čeká s chlapci Slovácka (kategorie U15). Na programu máme soustředění v Horním Němčí. V přípravě se zaměříme především na techniku, která je pro nás klíčová,“ pokračoval trenér třetího celku loňského ligové tabulky.

V soutěži chce Slovácko předvádět pohledné výkony. „Naše liga je plná reprezentantek, i proto nabízí divákům kvalitní podívanou a pro nás bude úspěchem, když se přiřadíme k týmům, které předvádí hezký kombinační fotbal. Chtěli bychom ho taky v budoucnu jednou hrát a tím pomáhat k rozvoji našich hráček a třeba tím i pomoci ženskému fotbalu v České republice. Těžko si klást konkrétní výsledkové cíle, odešla nám jediná stabilní reprezentantka žen do Slavie. Tato ztráta nás mrzí, na druhou stranu se liga zkvalitní a přibude více těžkých - vyrovnaných zápasů, po kterých se tady dlouhá léta volá. Navíc ušetříme díky tomuto lukrativnímu transferu autobus do Plzně. Z pohledu výsledku doufám, že se nám podaří postoupit do TOP 4,“ řekl na závěr trenér Slovácka Petr Vlachovský.

Ve středu podvečer se sešly také hráčky Viktorie Plzeň, které vítal nový trenér Salém Hebousse, který převzal tým po Karlovi Radovi, který bude působit jen u reprezentace žen. „Je to pro mě zajímavá změna a těším se na to. Navíc to budu mít blízko na stadion, protože v Plzni bydlím. Věřím, že využiji zkušenosti ze tří sezon, po které jsem dělal asistenta trenéru Krejčíkovi u české ženské reprezentace,“ uvedl pro plzeňský deník nový trenér Západočešek.

I v Plzni dochází k pohybům hráček. „Chtěli bychom zvýšit konkurenci v kádru. Dobrou zprávou je, že se ze Sparty se vrací Ivaničová, do letní přípravy se zapojí po zranění Adéla Radová,Karasová a Racková. Budeme také jednat se Spartou i se Slavií o hostování hráček, které nejsou tolik herně vytížené,“ nastínil.

Ke zlepšení má Viktorii dovést i větší počet tréninkových jednotek. „Absolutní špička u nás jsou Sparta a Slavia. Nejblíže k nim má Slovácko a pak jsou ti ostatní. Pokud se chceme těmto třem týmům alespoň trochu přiblížit, musí mít děvčata chuť ještě více trénovat. Ideální by bylo, aby se počet tréninků zvýšil minimálně na tři v týdnu, jinak se těžko posuneme dál. Fotbal je hodně o kondici, což platí i pro ženy. Sparta, Slavia a možná i Slovácko jsou téměř na poloprofesionální úrovni, všichni trénují minimálně čtyřikrát v týdnu,“ uzavřel Sálem Hebousse, trenér plzeňských žen.

Plán letní přípravy všech týmů 1. ligy žen naleznete zde