3. 11. 2019

Slovácko jde po výhře v Plzni na třetí místo

V 10. kole 1. ligy žen porazilo Slovácko plzeňskou Viktorii i podruhé v sezoně a předskočilo ji na třetím místě, Slavia i Sparta si připsaly jasná vítězství, Lokomotiva Brno vyloupila Julisku.

Fotbalistky Slovácka čekala v sobotu dlouhá cesta do Plzně, avšak v úvodu vzájemného měření sil to na nich nenechalo žádnou výraznější stopu. Hned ve druhé minutě se ve velké šanci ocitla Psotková, ovšem brankářku Holíkovou nepřekonala. Téměř vzápětí měla podobnou příležitost Příkaská, domácí brankářka však vytěsnila zakončení na rohový kop.

Po něm už se ale Slovácko radovalo, když nejvýše vyskočila Klímová a hlavou o tyčku poslala míč za brankovou čáru. „Máme ty náběhy naučené, už jednou mi to tam letos takto padlo, takže jsem moc ráda i za tuto trefu,“ popsala svoji trefu Klímová. Následně se již hra vyrovnala, Viktorka se dostala do hry, ale větší příležitosti si nevypracovala, okolo pokutového území byly domácí fotbalistky nepřesné.

Nebezpečnější bylo Slovácko, střelu Krejčířové vytěsnila Holíková konečky prstů mimo tyče, Příkaská později orazítkovala brankovou konstrukci. „Dnes jsme k tomu od začátku přistoupily zodpovědně, první poločas jsme měly několik šancí a škoda, že jsme nedaly více gólů,“ pokračovala Klímová. Před přestávkou ještě došlo ke vzdušnému souboji domácí Mášové s brankářkou Růžičkovou před pokutovým územím, rozhodčí Petrželková tento střet jako nedovolený neposoudila.

Po změně stran se ráz utkání změnil a plzeňské hráčky se hnaly za vyrovnáním. Šlajsová z dálky ovšem těsně minula branku, na druhé straně se podobně nedařilo Stařinské, která neseřídila svá mířidla při hlavičkovém pokusu. Převaha Plzně byly výrazná, Slovácku se nedařilo udržet míč a na útočnou polovinu se dostávalo velmi zřídka.

S přibývajícím časem začala hřiště zahalovat mlha, ale domácím fotbalistky se stále nemohly prosadit. Největší šanci na vyrovnání měla deset minut před koncem Mášová, když k ní po rohovém kopu propadl míč, zblízka však brankářku Růžičkovu nepřekonala. „Ještě ten začátek se dal, ale pak nás Plzeň zavřela a my jsme s tím nedokázaly nic moc dělat. Nepodržely jsme míč a nakopávaly, naštěstí jsme to ale ubránily až do konce,“ sdělila k druhému poločasu střelkyně jediné branky duely Klímová. Slovácko tedy porazilo Plzeň i podruhé v základní části, bodově se na ni dotáhlo a díky lepšímu skóre je nyní třetí.

FC Viktoria Plzeň – 1.FC Slovácko 0:1 (0:1)
3. Klímová

Sparťanky v desátém kole cestovaly na sever Čech, kde je v Turnově hostil liberecký Slovan. Pražanky poslala hned v sedmé minutě do vedení Sonntagová, o devět minut později přidala druhou trefu Burkenroad. Další trefa přišla až po změně stran, když se prosadila Radová, čtvrtý zásah přidala zásah a na konečných 0:5 uzavřela svým druhým gólem Burkenroad.

FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha 0:5 (0:2)
16. a 75. Burkenroad, 7. Sonntagová, 62. Radová, 69. Křivská

Vysokou výhru si připsala i pražská Slavia v Pardubicích. Pražanky šly do vedení hned ve druhé minutě díky Persson, perníkářky však vyrovnaly díky Fialové. Vedení Slavii ale vrátila o chvilku později Veselá a do přestávky se ještě prosadila Kožárová a podruhé Mia Perssson. Ve druhém poločase navýšila vedení druhou trefou Kožárová, v poslední minutovce přidaly ještě přesné zásahy Divišová se Szewieczkovou.

FK Pardubice – SK Slavia Praha 1:7 (1:4)
2. a 42. Persson, 22. a 63. Kožárová, 11. Veselá, 83. Divišová, 88. Szewieczková

Na závěr sobotního dne přijela na pražskou Julisku Lokomotiva Brno, která se dostala do vedení po deseti minutách hry díky Liškové. Za Duklu však téměř vzápětí vyrovnala Dvorská, vedení Brno ale vrátila Dianišková a následně přidala druhý přesný zásah Lišková. Po změně stran už padla jediná branka, na konečných 1:4 upravila deset minut před koncem Kukučová.

FK Dukla Praha – Lokomotiva Brno H.H. 1:4 (1:3)