17. 7. 2017

Slovácko porazilo Austrii Vídeň, Sparta remizovala, Lokomotiva prohrála

V dalších víkendových utkáních letní přípravy se dařilo Slovácku, které porazilo Austrii Vídeň 8:1. Sparťanky remizovaly s dorostenci Rakovníka, jejich mladší kolegyně porazily nováčky první ligy žen Lokomotivu Brno.

K prvnímu přípravnému utkání zajíždělo Slovácko do Vídně, kde se utkalo s týmem USC Landhaus, který má v plánu přejít pod křídla Austrie Vídeň. Do zápasu vstoupily svěřenkyně trenéra Vlachovského aktivně, dobře kombinovaly, soupeřky spíše vyčkávaly, co nejbližší minuty přinesou.

Na první gól se čekalo do 11. minuty, po přihrávce Michaely Dubcové se zpoza velkého vápna ke střele odhodlala Maťavková a ranou od břevna míč skončil v síti. O chvilku později to bylo již 0:2, Fabová ukořistila míč na půlící čáře, obešla domácí obránkyni a uklidila míč do brány.

Domácí hráčky byly očividně zaskočeny a zanedlouho Slovácko vedlo o tři branky, samostatný nájezd z levé strany proměnila Michaela Dubcová. V rychlém sledu padly i další dvě branky. Nejdříve se prosadila po centru z pravé strany Fabová, o chvíli později po rychlém autu se k míči před bránou dostala Míša Dubcová a vstřelila svou druhou branku. Aby toho nebylo pro domácí málo, tak účet prvního poločasu uzavřela z přímého volného kopu Kamila Dubcová.

Na začátku druhého poločasu přišla nejslabší pasáž hráček Slovácka, kdy několikrát chybovaly v kombinaci a tím pádem hra ztratila na plynulosti a soupeřky podnikaly nebezpečné protiútoky. Po následném zpřesnění kombinace se třetí celek loňkého ročníku opět gólově prosadil. Po hezké akci vysunula Maťavková Skramuskou, která si připsala první gól v dresu žen.

V následujících minutách neproměnilo Slovácko několik šancí, střely Sedlačíkové a Janíkové skončily na brankové konstrukci. Ani Michaela Dubcová zatím nedosáhla hattriku, když zaváhala na malém vápně.

Nedáš až dostaneš tedy opět platilo. Po nepřesné přihrávce na útočné polovině podnikly soupeřky rychlý protiútok a samostatný nájezd domácí útočnice proměnila. V poslední minutě zápasu se přece jen Michaela Dubcová dočkala třetí branky, když se uvolnila na velkém vápně a střelou k tyči nedala domácí brankářce šanci a uzavřela skóre na konečný 1:8.

Austria Vídeň (USC Landhaus) – 1. FC Slovácko 1:8 (0:6)