5. 5. 2019

Slovácko s Libercem bez branek, Plzeň si poradila s Duklou, Hradcem remizoval s Lokomotivou

Po sobotní výhře Sparty v derby se v neděli odehrály další tři duely 2. kola nadstavbové části 1. ligy žen. V utkání Slovácka s Libercem branka nepadla, Plzeň porazila Duklu a Hradec Králové remizoval s Lokomotivou Brno.

V horní polovině tabulky v neděli došlo na duel čtvrtého Slovácka se třetím Libercem. Severočešky vstupovaly do utkání s čtyřbodovým náskokem a stejný rozdíl je i po vzájemném měření sil, v Kněžpoli totiž branka nepadla. Slovan se tedy drží na třetí příčce a je tak blízko historickému úspěchu.

1.FC Slovácko – FC Slovan Liberec 0:0
Zápis o utkání

V bojích o udržení si plzeňská Viktoria poradila v Dobřanech s Duklou 5:2, když se na vítězství čtyřmi trefami podílela Veronika Mášová a Západočešky odskočily na pátém místě Pražankám na rozdíl pěti bodů.

FC Viktoria Plzeň – FK Dukla Praha 5:2 (2:0)
24., 27., 57. a 67. Mášová, 65. Beštová J. - 51. Khýrová, 68. vlastní

Poslední Hradec Králové přivítal na domácí půdě Lokomotivu Brno a do vedení dostala Východočešky ve 14. minutě Strýhalová. Ovšem Lokomotiva ve druhém poločase vyrovnala zásluhou Žemberyové a oba celky si body rozdělily. Hradec je nadále poslední, na Brňanky ztrácí 4 body.

FC Hradec Králové – Lokomotiva Brno H.H. 1:1 (1:0)