5. 2. 2023

Slovácko si vyšláplo na St. Pölten, Dukla porazila dorostenky Slavie

Fotbalistky Slovácka dokázaly v dalším přípravném utkání vyhrát na půdě rakouského mistra, Dukla si poradila v rámci Zimní ligy s dorostenkami Slavie, vršovický A-tým poměřil síly s Vyšehradem, Sparta na Moravě remizovala s maďarským Györem.

Slovácko pokračuje v úspěšném tažení zimní přípravou, tentokrát si svěřenkyně trenéra Petra Vlachovského vyšláply na rakouské mistryně St. Pölten. Aktuálně třetí tým české ligy porazil vedoucí tým rakouské Bundesligy 3:1, do listiny střelkyň se zapsala dvakrát Žufánková, jeden gól přidala Polášková.

V sobotu také skončila skupinová fáze Zimní ligy žen, v závěrečném střetnutí skupiny A si poradila Dukla s dorostenkami Slavie 4:2. Vedoucí tým 1. ligy dorostenek sice poslala do vedení Vithová, Dukla však do přestávky otočila skóre díky trefám Pražienkové s Holečkovou. Po změně stran se podruhé trefila Pražienková, a také rozvlnila síť Hrobská. Slavia už jen dokázala snížit, po centru Zomberové si obrana srazila míč do vlastní branky.


Sešívaný A tým v sobotu po poledni přivítal v Edenu chlapce U16 Slavoje Vyšehrad a ženy se radovaly z výhry 5:1, když se trefily Goretkiová, Černá, Divišová, Šurnovská a testovaná Shaw. Sparta remizovala na Moravě s maďarskému Györem 1:1, o gól Pražanek se postarala Tripp. Ostravský Baník v dalším přípravném utkání poměřil síly se slovenskou Trnavou a po gólech Furikové s Vojtkovou si připsal výhru 2:0.

foto: 1.FC Slovácko