5. 9. 2021

Slovácko veze tři body z Pardubic, výhry Lokomotivy i Sparty

Fotbalistky Slovácka se po dvou kolech představily opět v nejvyšší soutěži žen a rovnou si odvezly tři body z půdy posledních Pardubic. Lokomotiva zdolala doma Duklu a Sparta porazila liberecký Slovan.

Slovácko po dvou odložených kolech zajíždělo do Pardubic a hned z první šance šlo do vedení. Morávková napřáhla ke střele a brankářka Beránková stačila střelu vyrazit jen na tyč, od které skončil míč za brankovou čárou. Na druhé straně proletěl míč po rohovém kopu malým vápnem, ale nikdo na něj nedosáhl. Hostující fotbalistky byly nebezpečnější, ale jejich střelba ze střední vzdálenosti změnu skóre nepřinesla. Změna nenastala ani po brejku domácí Hýlové, která nakonec rozvlnila pouze boční síť. Až před poločasem přidalo Slovácko další trefy. Nejdříve se radovala Polášková a v nastaveném čase přidala třetí branku Michaela Dubcová.

Po změně stran mohla snížit střídající Hladíková, ale nakonec těsně minula branku, na opačné straně vychytala Beránková Morávkovou. Po hodině střílený centr umístila mezi tyče Polášková, ale stála v ofsajdu. Domácí Novotná otřela centr z rohového kopu o horní tyčku branky, stejná hráčka si čtvrt hodiny před koncem nepřišla na Škrabalovou. Slovácko tedy zvítězilo v Pardubicích 3:0 a odvezlo si všechny tři body.

„Dnes proti nám stál těžký soupeř, přeci jen hrál 1. kolo Ligy mistryň, kvalita tedy byla na jejich straně. Soupeřky na tom byly lépe i fyzicky, my jsme bojovaly, co nám síly umožnily. Bohužel neklaplo to. Dopředu nám chybí to štěstíčko na konci, dostaneme se k vápnu, ale dál už to nepadá. Asi se více rvát, více to zkusit na sílu, jelikož to štěstí asi na naši stranu nepřikloníme,“ hodnotila zápas domácí kapitánka Denisa kupková.

Hned ve druhé minutě otevřela skóre hostující Tamara Morávková. „Určitě nás první branka uklidnila. Dostala jsem míč, obešla jsme jednu hráčku, a pak jsem viděla, že je brankářka lehce výš postavená, tak jsme zkusila vystřelit a padlo to tam. Zápas hodnotím dobře, hlavně že jsme vyhrály, i když si myslím, že to z naší strany mohlo být ještě lepší. Vstřelily jsme tři branky, ale měly jsme mnoho šancí, které se nám ještě nepodařilo proměnit,“ uvedla slovenská útočnice Slovácka.

FK Pardubice - 1.FC Slovácko 0:3 (0:3)
2. Morávková, 40. Polášková, 45.+3 Dubcová M.

Dukla mířila do Brna a na zisk prvních bodů stále čeká. Domácí Lokomotivu poslal do vedení v nastaveném čase prvního poločasu Lucie Lišková. A stejná hráčka vstřelila i druhou branku utkání, dvě minuty před koncem uzavřela na Konečných 2:0.

Lokomotiva Brno H.H. - FK Dukla Praha 2:0 (1:0)
45.+1 a 88. Lišková L.

Sparťanky hostily na Strahově liberecký Slovan a zvítězily 6:0, když si gólový rozdíl rozdělily přesně mezi oba dva poločasy. Již v 7. minutě se trefila Kotrčová, následně se dvakrát radovala Lucie Martínková. Po změně stran rozvlnila síť Pochmanová, potom se trefila i Ringelová a v závěru upravila na 6:0 Cvrčková.

AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 6:0 (3:0)
17. a 33. Martínková L., 7. Kotrčová, 58. Pochmanová, 77. Ringelová, 89. Cvrčková