11. 3. 2018

Slovácko vyřadilo Slavii a zahraje si finále poháru

Fotbalistky Slovácka si zahrají finále poháru FAČR žen, v neděli po poledni totiž svěřenkyně trenéra Vlachovského vyřadily na pokutové kopy Slavii. Druhé semifinále mezi Liberecem a Spartou se hraje v úterý.

Slavia měla od úvodních minut převahu a také šla po patnácti minutách do vedení, když se po centru Szewieczkové prosadila na zadní tyči kapitánka Pěničková. Na druhé straně Michaela Dubcová protáhla brankářku Votíkovou, která vyrážela na rohový kop. Po něm ovšem přišla rychlá akce Pražanek a do dvougólového vedení poslala Slavii Svitková. Před přestávkou mohla navýšit vedení Kožárová, ale po centru byla na brankové čáře úspěšnější brankářka Růžičková.

Po změně stran nejdříve prověřila domácí brankářku Votíkovou Sedlačíková. Třetí branku domácích nepřidala Kožárová, jejíž hlavičku v klidu chytila brankářka Slovácka. Po hodině hry však přišla zápletka, když na 2:1 snížila Maťavková. Od té chvíle byly k vidění akce na obou stranách, ale trefily se ovšem pouze hostující fotbalistky, přesněji řečeno Michaela Dubcová, která nakonec protlačila míč do branky a vyrovnala na 2:2. Na stavu nezměnil nic ani závěrečný tlak sešívaných, Moravačky podržela několika výbornými zákroky brankářka Růžičková.

Po remízovém stavu přišly tedy na řadu pokutové kopy. Zahajovala domácí Slavia a Bartoňová se nemýlila, za hosty vyrovnala Maťavková. Ve druhé sérii vychytaly brankářky Bartovičovou i Fabovou, svůj pokus neproměnila ani Krejčiříková. Do vedení dostala hostující tým Paz. Čtvrtou sérii zahájila přesnou trefou Pincová, Michaela Dubcová také zakončila přesně. V páté sérii musela Kožárová proměnit, ale minula branku, a tak Slovácko mohlo začít slavit, kdy se po letech podívá do finále poháru. To je na programu 19. května, místo zápasu ještě nebylo určeno.

Semifinále poháru FAČR žen
Slavia – Slovácko 2:2 (2:0), 2:3 pen.
13. 3. 18:00 FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha (TCM Strahov - UMT)
Výsledky a statistiky

Slavia - Slovácko 2:2 (2:3pen.) (11.3.2018, semifinále poháru FAČR žen, Praha - Eden UMT)